Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prośba o opinię


Przemek1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Noszę się z zamiarem zakupu http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10801651

Auta potrzebuje na dojazdy do pracy i po mieście, planowany przebieg roczny to max 15000 km.

Wkrótce wybieram sie na ogledziny ... Czy mozecie cos napisac lub doradzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne obawy co do bezwypadkowości.

Listwy na drzwiach: po lifcie silniki 1,6 nie miały oznaczenia na listwach, tutaj na lewej masz, na prawej nie masz, wnioskuję że trzaśnięty lewą stroną.

Co pod maską: nieoryginalny akumulator i brak pokrywy na niego-nawet jakby był wymieniany bo się skończył to raczej pokrywa powinna być.

Przebieg: trochę mi się wierzyć nie chce, ale może i jest prawdziwy.

Przy tym wyposażeniu (EXPRESSION) kierownica powinna być skórzana a chyba nie jest.

Kołpaki nie od tego poziomu wyposażenia (są z AUTHENTIQUE/ALIZE a powinny być takie jak na zdjęciach mojego SII w dziale Nasze Samochody).

Jakoś ten egzemplarz do mnie nie przemawia, może poszukaj jeszcze czegoś pochodzącego z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z ogłoszenia: "Data rejestracji: 07/2009, Przegląd: 12/2010,"

Dziwna rozbieżność, która oznacza, że samochód przywieziono w lipcu, a dopiero w grudniu był w stanie przejśc prrzegląd, tzn., że był pokolizyjny i prawie pół roku go robili.

Prrzebieg taki mały - 14 500km - a taki zaniedbany w komorzesilnika:

- nieoryginalny akumulator

- brak osłony na akumulator - przy tym przebiegu to nikt nawet nie powinien zaglądać pod maskę - to jakim cudem "zgubił" tę osłonę

- brak osłony górnej silnika

- po lewej stronie brak tego plastikowego koreczka mocującego zderzak do konstrukcji (tylko dziurka po nim została) - a po co byłby zderzak zdejmowany przy takim prrzebiegu?

 

No i te listwy boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jest ewidentnie po przejściach. Jak już słusznie zauważył Kolega powyżej, kierownica w Expression prawie na sto procent powinna być w skórze. Tutaj tak nie jest, mało tego świeci się jak przysłowiowe "psu jajca". Więc albo nie jest z tego auta (co pasowałoby do wypadkowej historii) albo przebieg jest wzięty z kosmosu (przy 14 kkm powinna wyglądać jak nowa). Po drugie, jeśli był strzał w bok to co z poduszkami bocznymi? Są czy może też jakieś "zastępcze" rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jest ewidentnie po przejściach.

 

Jeśli ktoś ma choć troche rozeznanie w naszym rynku aut sprowadzanych to wie, co jest na nim oferowane.

 

Ja zawsze (do znudzenia) podaję ten przykład:

 

samochód na ogłoszeniu w Polsce 31.700 zł. Powiedzmy, że gośc go odda za 31.000 zł.

musiał to "cudo" przywieźć, a więc koszt powiedzmy około 1.000 zł => 30.000 zł

 

autko jest juz zrejestrowane i opłacone, koszt około 2.000 zł => 28.000 zł

wiadoma rzeczą jest, że musi na tym zarobić powiedzmy 3.000 zł => 25.000 zł

No tutaj jest IDEAŁ, więc pewnie nic już nie dołożył :)

 

Zostańmy więc przy tych 25.000 zł.

Aktualnie kurs Euro to około 4,15 zł co daje nam 6.024 Euro domniemana cena auta.

 

Niech Kolega wejdzie na "zagraniczne" strony i znajdzie mi takiego Scenica, bezwypadkowego, z przebiegiem 14.000 km za 6.000 euro..... POWODZENIA !!!

 

Nie wiem jak np we francji, ale w Niemczech największy wpływ na cenę ma przebieg.

Jak ktoś nie wierzy, niech wejdzie na konkretne auto np. z 2007 roku i zobaczy jak zmienia się cena w zależności od przebiegu. Na tym samym modelu potrafi być kilka tysięcy euro różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy ubezpieczeniowe też wyceniają auto wedle przebiegu, moją byłą meganę wyceniali taniej niż cena za którą sprzedałem ( miała 140.000km ), a clio żony wycieniają znacznie wyżej niż ktoś byłby mi skłonny zapłacić ( ma 20.000km ). Jakby ją ktoś zawinął z pod bloku było by kilka tysiaków do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!