Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy warto zamienić?


gres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o rade. Obecnie poruszam się scenikiem mniej więcej takim jak w linku nr 1. Taki sam kolor, silnik i wyposażenie. Zastanawiam się nad przesiadką do czegoś młodszego czyli scenic 1 ph2 minimum 2002 coś jak w linku nr 2. Ale czy oprócz troche lepszego wyglądu odczuje jakąś róznice, bo takie auto kosztuje 2x tyle co moje(nawet do 22 tys.)? Czy warto robić taką zamiane?

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10082024

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11099732

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad takim jak podałeś w linku ja bym się poważnie zastanowił. Zawsze to młodsze auto i phII nie jest aż taka problemowa. Wygląda super + bdb wyposażenie. Silnik też jest niezły. Nie ma się co oszukiwać, w starsze auto i tak będzie trzeba inwestować coraz więcej bo przebieg na naszych drogach robi swoje. Ja bym zmienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy walony to nigdy nie wiadomo :-/

Ja mam ten silnik i nie mam powodów do narzekań. Od kiedy skończyły się problemy po poprzednim właścicielu (przepływomierz i jeszcze jeden czujnik) to nie ma z nim problemów. Odpala w najgorsze mrozy, osiągi są wystarczające, spalanie akceptowalne. Gdybym stanął przed wyborem czy jeszcze raz wziąć ten silnik, to bym wziął. Mowa oczywiście o dieslu. Natomiast w benzynie oczywiście 2.0 16V bo wiem jak to jeździ, spalanie będzie podobne jak 2.0 8V. 1.6 16V tez daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gres, myślę że najlepszym zestawieniem jest lektura forum. Widać jakie problemy te auta stwarzają. Często są to pierdoły typu brak styku itp, a tych poważnych moim zdaniem wiele nie ma, a jak są to koszty napraw są często zbliżone do innych marek. Na siłę nie będę przekonywał, ale Scenica phII mam w rodzinie, silnik dCi mam pod maską i nie mam żadnych korzyści z zachwalania tych sprzętów. Ja bym zamienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, podpowiedzcie mi proszę jak rozpoznać ile silnik ma koni w scenicu 1ph2 1,9dci. Pytam bo zainteresowałem się takim , który ma na drzwiach niebieskie "i" na silniku zółte dci a sprzedawca podaje, że ma 110 km :shock: są takie wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zamiana na niewiadomy egzemplarz z auta które jestem zadowolony jest bez sensu generalnie na to samo co się ma tylko młodsze. Mk1 to Mk1 a czy faza 1 i 2 to bez większej różnicy poza detalami zawieszenia i wyglądu. Fakt , że największy postęp wprowadzono w silniki i poprawki punktów wieku dziecięcego. Jeżeli dotychczasowe jeździ i nie stwarza kłopotów to pozostałbym przy nim (mam tak i ja 99r ph1 z zew a większość wewnątrz mechanicznie to ph2) a za różnicę w cenie zakupu doprowadzisz obecne do stanu lepszego (amory, gumki w zawieszce,może zaprawki) niż to co chodzi Ci po głowie i jeszcze sporo zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gres, w Scenicach I nie było mocniejszego diesla niż 102KM. Ja też mam niebieskie "i" i mam 102 KM. 120KM weszło dopiero w SII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!