Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosze o rade Megane 1.9 dCi 2002r


Paviel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytano odnosnie mojej Meganki (1.9dCi 2002r 102KM 120000km). Tzn. problem w tym ze wydaje mi sie ze jakos mizernie rozpędza sie od wolnych obrotów. Jest tak jakby leniwy. Wiem ze auta z turbo mają tą dziure ale tutaj jest mega dziura. Praktycznie zeby ruszyc sobie tak z kopyta to trzeba go krecic i krecic. Jest to o tyle uciązliwe ze zeby np. wbic sie na krzyzowce tzn. właczyc sie do ruchu to trzeba zdrowo przygazowac.

Jestem posiadaczem drugiej Meganki. Moja poprzednia była z 1998r z silnikiem 1.9 dti przebieg ok 170000km. I musze przyznac ze róznica jest ogromna. Ta z 98r zbierała sie jak nie wiem. Wszyscy sie dziwili ze ma taki "pociąg". Dziura tez była ale nie taka jak przy tej dCi z 2002r. No i nie mam bladego pojecia dlaczego tak jest?! Moje pytanka brzmią następująco: czy silniki dCi i dti róznia sie tak bardzo ze ma to wpływ na dynamike jazdy? I pytanko drugie co zrobic zeby było dobrze i w miare tanio? Moge jeszcze napisac ze ta megi dti z 98r moga grzac ponad 200km/h a ta dCi z 2002r do 180km/h max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze nie dymi. Wszystko jest ok nawet śmierdzi katalizatorem. Ta stara dymiła jak stary autobus. Ale sie smialismy ze jak dymi to jedzie i rzeczywiscie tak było. Wlasnie czytałem o scenicu 19. dCi podobne objawy i ze niby zawór EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanie odnośnie tego zaworu EGR. Wymontowałem go i był strasznie odymiony, oklejony cały od szadzy i w ogole.

 

Mam pytanie odnośnie tego górnego "grzybka". Czy on ma sie swobodnie obracac na tej ośce czy ma być z nią trwale połączony??? Bo u mnie sie obraca i ogolnie jest jakis luźny.

Nawet przy zamkniętym zaworze przy tym górnym "grzybku" widac prześwity.

 

A drugie pytanie to w jakiej pozycji podczas ruszania jest ten zawór zamknięty czy otwarty? I kiedy sie otwiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! temat EGR niedawno przerabiałem. tez miałem luźną zewnętrzną blaszke. przed zakupem nowego (700zł) obroniłem sie migomatem -poprostu ja przyspawałem do tego przenta.

 

P.S jeżeli Ci się obraca z czasem zacznie się zsuwać i wtedy max 80kmh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką samą - tyle ,że kombi - muł jak nie wiem co, w serwisie powiedzieli, że EGR jest ok, a nie mieli powodu kłamać. Jedzie dopiero jak ją zdrowo depnę - i pali ok. 7 ltr w miesznym cyklu. A mogłem kupić dti o 2 tys taniej, też 2002 - myślałem, że dci więcej koni ma i lepsze. Lubie to autko, bo wygodne i ładne, ale nie cierpię tego motoru.

Ostatnio myślę o małym wirusku, tak o 15-20 km więcej - ale to znowu kasa (ok. 2 tys).

nara

krystian/szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paviel, a ja bym spróbował wymienić filtr paliwa :-P podobne miałem objawy w clio, kolega miał safrane 2,5 td miał taki objaw jak ja i ty i tak jeździł 3 miechy potem wymienił ale widocznie za późno bo 2 dni p wymianie zajechał silnik (coś tam z układem korbowo tłokowym) mech stwierdził że samochód mógł nie dostawać odpowiedniej dawki paliwa i przez to się "męczył"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wreszcie skonczyły sie moje problemy i juz wszystko jest ok. Winny był EGR. Tak jak juz pisałem wyżej luźny był ten górny grzybek. I to własnie był powód tego ze tak strasznie mulił. Poprostu zawór był nieszczelny. Wszystko odbyło sie na szczescie :) bez zadnego wkładu finansowego. Grzybek przyspawał mi mój sasiad ktory ma warsztat slusarski. Nie musiałem nawet jechac na komputer:)

Teraz można jeździc:):):):-D aż miło :P

 

Krystian skoro masz taką sama Megane i muli no to cos musi byc z nią nie tak. Być moze przepływomierz powietrza, byc moze wtryski, być moze turbinka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!