Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Nowy" nabytek


kloney

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jest to mój pierwszy post na tym forum, także przepraszam z góry za błędy świeżaka.

Do rzeczy. Kilka dni temu moja Corsa (1.0, 99r) nie przeżyła wypadku. Poszła na złom. W sumie i dobrze.

No i tak los chciał, że zostałem posiadaczem Renault Megane (1.4, 98r, hetchback, zielony metalik przebieg 89 tys. mil)

Więc samochodzik w momencie gdy go kupowałem posiadał pewne wady. Ale liczylem sie z tym. Nie są to tam jakieś wielkie mankamenty, myślę, że z biegiem czasu wszystko będzie działać jak trzeba.

Ogólnie miło byłem zaskoczony przesiadką z Opla na Renault.

Z rzeczy, które mam do zrobienia:

1. Nie działają mi przednie szyby elektryczne (jak mechanik stwierdził do wymiany obydwa mechanizmy)

I tutaj moje pierwsze pytanie. Czy jest różnica pomiędzy mechanizmami w samochodach z kierownica po lewej/prawej stronie? Ja posiadam model z kierownicą po prawej

2. Coś jest nie tak z immo i z centralnym. Tzn. Mam do samochodu 2 kluczyki (w podsufitce jest odbiornik w kształcie takiego jaja czarnego, więc przypuszczam, że kluczyki na podczerwień). Baterie są ok ale nie mogę otwierać ani zamykać drzwi "z pilota". Przycisk w środku działa, otwiera i zamyka drzwi. Jest taka możliwość żeby po przekręceniu kluczyka w drzwiach od strony kierowcy otwierały się wszystkie drzwi? Póki co jakoś strasznie mi nie zależy na tym, żeby otwierać samochód z pilota.

Odnośnie immo to chyba poprzedni właściciel już coś kombinował. Sprawa wygląda tak że jak się wsiada do samochodu to miga sobie dioda nad zegarami. Po przekręceniu kluczyka dioda zaczyna migać znacznie szybciej. Samochód normalnie pali nie gaśnie itp. Coś też jest nie tak trochę szperałem po forum ale nie umiem znaleźć co jest przyczyną.

3. Nie działa ogrzewanie. Mechanik odpowietrzył układ (niestety uszkodził przy tym sam odpowietrznik, więc do wymiany też będzie cały przewód z odpowietrznikiem). Po odpowietrzeniu dolałem płynu do chłodnic (wcześniej układ był zalany jak to w Irlandii bywa wodą :/ ) Ogrzewania w środku jak nie było tak nie ma. Silnik nie przegrzewa się temperatura dochodzi do polowy wskaźnika. Jakie macie sugestie? Wymieniać nagrzewnice czy może ją jakoś płukać, dmuchać ??

4. Przy prędkościach około 10 - 30 km/h słychać jakby tarcie gdzieś z okolic lewego przedniego koła. Samo koło to chyba nie jest bo dźwięk jest bardziej słyszalny w środku niż na zewnątrz samochodu. Powyżej 30 km/h dźwięku tego nie ma. I tutaj też pytanie co to może być

5. Z takich rzeczy które też wymagają odrobiny pracy. Musze wymienić siłowniki w bagażniku, coś pogrzebać przy zamku bo mam wrażenie, że się bagażnik nie domyka spojrzeć na lewą dysze od spryskiwaczy bo coś słabo woda z niej leci

Myślę, że powoli doprowadzę sobie samochodzik do takiego stanu, że będę do niego wsiadał codziennie rano z uśmiechem na twarzy. Póki co wrażenia z jazdy bardzo pozytywne w porównaniu do Opla. Samochód poza tymi dziwnymi dźwiękami z okolic lewego koła nie stuka nie puka. Silnik, jak zostało stwierdzone po oględzinach kilku osób które na pewno znają się lepiej niż ja, zdrowy. Samochód nie bierze oleju. Odpala bez problemów.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. I dziękuje za wszystkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) Nie sądzę.

Ad2) ?

Ad3) do nagrzewnica do płukania lub wymiany (jest na forum dość duży temat)

Ad4) być może trzeba przeczyścić zaciski hamulcowe (też jest na forum)

Ad5) o zamku klapy też znajdziesz, co do spryskiwacza to może wpadł jakiś paproch i po prostu ją zatkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1) nie mam różnicy, ale stawiłbym najpierw na problemy z elektryką skoro naglę 2 nie działają, zacznij od prawych drzwi (w twoim przypadku bo masz anglika)

ad2) (to pytanie najbardziej mnie ciekawi), jak siedzisz w aucie to możesz pilotem zamknąć i otworzyć drzwi?, podejrzewam że masz wycięte imo, jeżeli mam rację to wystarczy żebyś dokupił sobie nowy odbiornik (najlepiej radiowy) i pilota

ad3) możesz sprawdź czy obydwa węże od nagrzewnicy są ciepłe (tak dla pewności), ale prawdopodobnie nagrzewnica jest cała zasyfiona, koszt samej nagrzewnicy nie jest wielki, gorzej z wymianą bo jest dużo roboty

ad4) ---

ad5) drobnostki, tu raczej nie trzeba doradzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

1. Elektryka sprawdzona. Drzwi byly rozbierane przez mechanika i od strony kierowcy slychac silniczek od strony pasazera niestety silniczek odmowil posluszenstwa.

Stwierdzil ze do wymiany 2 mechanizmy. Tylko teraz pytanie odnosnie kompatybilnosci mechanizmow. z jakich modeli czy sa takie same na samochody z kierownicą po lewej/prawej stronie??

2. Pilot działa. Tzn. tylko jeden. Sprawdzałem aparatem w telefonie. Drugi 0 odznak życia pomino przyciskania guzika i sprawnych baterii. Mimo to nie moge otworzyć drzwi. Ani siedzac w samochodzie ani stojąc na zewnątrz. Więc otwieram drzwi od strony kierowcy, a później guzikiem umieszczonym w okolicy pokręteł nawiewów otwieram reszte drzwi i bagażnik. Zamykanie tak samo tylko w drugą strone.

Immo jak sie dowiedziałem od poprzedniego właściciela zostało usunięte. Ogólnie na immo mi nie zależy. Chciałbym tylko móc otwierać samochód "z pilota". No i dioda immo jest dość denerwująca. W czasie jazdy non stop szybko miga.

3. A jest jakaś opcja płukania nagrzewniy. Tylko łopatologicznie wytłumaczone. Sorry ale nie umiem znaleźć na forum. Znalazłem tylko manuala o wymianie.

4. --

5. Spryskiwacz dalej słabo "spryskuje" B)B) klapa z bagażnika raczej będzie się jeszcze chwile tłuc bo nie mam gwiazdki, żeby odkręcić tą śrube w bagażniku. Śrube już ktoś próbował odkrecać przez co zniszczył troche samą śrube, więc wole poczekać aż znajde klucz.

 

Regulamin forum polecam jako lekturę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!