Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dzwięk turbiny podczas jazdy


Petor14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko ;-)

 

Mój scenic to 1.9 Dti i gdy jechałem tak 100km/h i lekko depnąłem to w kabinie było słychać dziwek turbiny (taki gwizd lekki) ale gdy puściłem trochę gaz to juz nie było tego słychać.Samochód jeździ dobrze , przyspiesza tez ok tylko chciałem sie zapytać o ten dźwięk czy to tak jest .Moje pytanie może jest dziwne ale to jest mój pierwszy samochód z turbiną B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak silny ten gwizd, ale skoro w kabinie to chyba początek końca. Mimo wszystko zdejmij węże i sprawdź luz na ośce łopatek, a potem przeleć B) całą "stronę zimną" z coolerem włącznie czy zupełnie szczelny. W razie draki (na przyszłość) jak się zacznie sam wkręcać na obroty, nawet jak zdejmiesz nogę z gazu, nawet jak wyłączysz zapłon to zduś jak najszybciej na biegu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu w którą odpowiedz mam wierzyć ? Bo teraz już sam nie wiem.

 

[ Dodano: 2010-01-17, 11:54 ]

Dodam jeszcze że auto w tym samym dniu dostało:nowy olej do silnika,Nowy filtr powietrza,nowy filtr paliwa.Może turbina odżyła ? ;-) . Bo tak sobie czytam to piszą że samochód z turbiną zawsze lekko gwiżdże przy przyspieszaniu. To nie wiem teraz co myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kwestia tego na ile"lekko". Jak lecą łopatki po obudowie to luz zdiagnozujesz palcem, świst powietrza z dolotu też wyłapiesz. Jak ani jedno ani drugie to jeździsz i się nie przejmujesz jednak dobrze sprawdzić.

Jaki olej? A jaki był stary? Poprzedni też ty wymieniałeś czy taki kupiłeś ?

 

Co do zduszenia to tylko ostrzegam jak się w razie draki zachować trzeba, żeby korby nie wypluło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo dobra jedź do kogoś kto cokolwiek wie o turbinach.

pisałem wyżej, luz na ośce sprawdzisz nawet palcem, a szczelność tonie problem tym bardziej gdyby druga osoba trzymała w okolicach 2000-2500obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...


Ja na tym filmiku slysze... u mnie jest tak samo tyle ze nie slychac caly czas tej turbiny jak tutaj.
U mnie tylko przez chwilke w pierwszej fazie ... dalej ciagnie jak oszalala bez swistu, slyszalnego wewnatrz kabiny.

I nie zgodze sie z wypowiedzia ze jak slychac w kabinie to poczatek konca... przy wylaczonym radiu i dmuchawie ... zawsze slyszalem ... tak od 1900 do 2200 lekki swist potem cisza...
i tez swoja osiagnalem 200km/h przy 4tys <czerwona>

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem tak jak świszczy to znaczy że działa, u mnie jest podobnie i bynajmniej nie oznacza to końca turbiny, weź pod uwagę że turbo kręci się nawet do 100 tys. obrotów więc musi go być słychać. Ja mam przelatane już 180 tys km i wszytko jest ok, auto oleju nie bierze od wymiany do wymiany. Najbardziej słychać go w okolicach 2500 - 3000 tys obr. bo wtedy daje max. ciśnienie i silnik ma max. moc i moment obrotowy. Jeździj i ciesz się<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!