Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak Sie mierzy prad plynacy z akumulatora?


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego pendiq31, czyś byś chciał sprawdzić stan swojego akumulatora?

Za pomocą standardowego multimetru tego nie sprawdzisz. Możesz jedynie sprawdzić napięcie ładowania, napięcie samego alternatora, ewentualnie prąd jaki jest pobierany w stanie spoczynku - łączysz kołek akumulatora poprzez miernik z odpiętą klemą.

Do sprawdzenia akumulatora musisz posiadać miernik obciążeniowy (rezystor dużej mocy) + amperomierz lub miernik elektroniczny.

880572286

Przykład takiego testera oporowego.

W to co pokazują mierniki elektroniczne nie bardzo wierzę. Zawsze pokazywały mi, że akumulator jest sprawny.

Tak jak napisał marcindj, nie próbuj odpalić samochodu z podpiętym multimetrem. Spalisz go na bank. Oczywiście w opcji pomiaru prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stanowczo bardzo odradzam robienie eksperymentu pod tytułem - na pracującym silniku odpięcie akumulatora podpięcie miernika natężenia prądu !!!!!! Odpinając klemę akumulatora podczas pracy silnika można spowodować podskok napięcia w instalacji elektrycznej nawet do 300 V !!!!!! - jakie to będzie miało skutki to chyba każdy może sobie dośpiewać dalej. A co do samego akumulatora - nie ma sensu samemu kombinować w jakiej jest kondycji bo co prawda jest sprzęt do konkretnego testowania akumulatorów tylko jest drogi. Lepiej udać się do serwisu który profesjonalnie zajmuje się akumulatorami i tam za grosze pomierzy nasz aku co i jak z nim. Natomiast żeby w prosty sposób sprawdzić czy ładowanie jest na prawidłowym poziomie wystarczy zrobić dwa pomiary napięcia - pierwszy pomiar na całkowicie wyłączonych wszystkich możliwych odbiornikach w samochodzie podczas pracy silnika - wynik powinien być w zakresie 14,1 max 14,2V. Drugi pomiar - na pracującym silniku oczywiście - włączamy wszystko co się da włączyć i napięcie nawet na podwyższonych obrotach nie powinno wynosić więcej niż 13,5V. Jak jest inaczej to albo aku jest przeładowywany albo nie doładowywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

jeżeli mogę sie podpiąć pod ten temat to mam pytanko czy alternator naładuje mi akumulator 75Ah 680A w scenicu 1,9dci ewentualnie jak sprawdzić do ilu amper m a ładuje bo kupiłem nowy i nie wiem czy nie za duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak kupiłeś nowy, to go naładuj na 100% i włóż do auta.

pewnie w zimie na krótkich dystansach i tak trzeba będzie go podładować. jeżdżąc w trasach powinien być wystarczająco naładowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!