Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo wysokie spalanie benzyny


poinc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo niepokoi mnie spalanie w mojej Megance (benzyniak). Na podstawie własnych obliczen stwierdzam, iz spalanie to ok 11.2l/100km (liczylem to jeszcze przed zima, wiec teraz na sniegu jest na pewno jeszcze wyzsze) przy normalnej jezdzie. Nie moge juz wytrzymac z ciagle migajaca kontrolka paliwa, gdyż po prostu benzyna zużywa sie blyskawicznie. Nie znam sie na samochodach, wiec kompletnie nie wiem czego to jest wina. Dodam, iż jest to Meganka z silnikiem 1.6 16V, rok 2001. Scenic kolegi o identycznych parametrach pali 6l, wiec jestem po prostu w szoku. Czym to wysokie spalanie moze byc spowodowane i jak ewentualnie zrobic cos z tym ?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega opowiada pierdoły aż miło. Poinc zastanów się na spokojnie i podaj mi jedno choćby auto 1,6 które fabrycznie spala w jeździe mieszanej 6litrów. nawet dla diesla to nie lada wyczyn. Kolega ma bujną fantazję i tyle.

Jakie odcinki robisz? Ja mam ten sam silnik, jeżdże dziennie do 1km, non stop na ssaniu i wychodzi tak samo na mrozach ..... 11litrów i nie oszukujmy się na takich odcinkach mniej nie będzie. Jak tylko zrobie jakieś dłuższe trasy czyli do 20km spada poniżej 10, trasa 7 do 8litrów. Średnio od dwóch miesięcy nie wychodzi inaczej jak 11 non stop na zimno żadko kiedy ssanie się wyłącza. Zatem spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie tez mi sie wydaje 6 malo mozliwe (powiedzial ze tak mu odczytuje z komputera), ale nawet jesli 7-8 to to i tak duzo mniej niz 11. A co do trasy: to jest to zazwyczaj 40km dziennie i to 11.2 to jest liczone wlasnie na podstawie tej trasy. Teraz zimą jak zaleje za 25 zl to jak wracam to juz jest spowrotem zapalona lampka. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie licz na podstawie lampki. Renówki ponoć mają algorytm ustawiony --> summa summarum wskaźnik przy odpowiednim operowaniem przepustnicy może nawet nieznacznie się podnieść. Przelicz w realu : tankuj pod korek (dokładnie z odpowietrzeniem pod korek) przejedź 3-4 dni trase i znów pod korek. Podziel ilość zatankowanych litrów przez KM i pomnóż przez 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!