Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapytanie o silnik


xaafuun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Padł mi we francji paske osprzętu (wielorowkowy) i napinacz tego paska w moim volvo v40.

Jako że ludzi są lewi, a mechnicy w szczególności bo naprawiają tylko franuskie samochdy potrzebuje wymienić obie te części.

Mimo że mają tutaj coś takeigo jak norauto, to części do volvo nie posiadają.

Jak dzowniłem do ASO wolvo w Polsce Pan mi powiedział, ze są to silniki reno.

Wiem na 100%, że wszytkie disle w S/V40 są od Reno, ale czy benzyny tez?

Jeden wg katalogu fota pasuje ma 107 km i oznaczenie LA11598.

jaj mam 105 koni u siebie, ale te 2 konie to nawet na wydechu można uzyskać.

Może ktoś z kolegów ma wiedzę na ten temat?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozd Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie będzie to któryś z silników serii K4M7xx?

Najprościej jakbyś wrzucił zdjęcie, ale chyba u Ciebie będzie problem bo masz osłony plastikowe?

Nie mniej napinacz wygląda tak

28331.jpg i jest stosowany we wszystkich silnikach tej serii. Jeżeli padła rolka (rozsypała się) to za około 40 zł kupisz polską rolkę DEXWAL'a 65x17x25,5 Tak jest przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za poradę.

A więc sprawa wg kilku katalogów ma się tak.

W renówkach macie koła na 6 żeber, ale w katalogach występują tylko 5 żebrowe dla silnika 1,6 16V 107 KM. Tylko gates miał napisane, że należy zakladać tak by to wolne żebro było od strony silnika. Długośc paska to tak 1750 mm. Dziwi mnie to trochę, że macie koła na 6 ząbków, a pasy na 5 :roll:

Mimo wszytko takie same paski jak w volvo są w peugotach, reno (tylko że 5 żeber wybrane modele inne 6) i w cytrynach.

 

Dodatkowo numery ori części z aut francuskich z silników benzynowych 1,6 107 (110) KM oraz z klekotów 2.0 HDI 90 KM. Zwaracam uwagę, iż Citroeny i Peugoty mają te same numery.

 

CITROËN 5750 T9

CITROËN 5750 Z6

PEUGEOT 5750 T9

PEUGEOT 5750 Z6

RENAULT 50 00 693 140

RENAULT 77 00 101 261

 

Pozd Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć pasek 6-żebrowy, jeżeli wszystkie kółka mają 6 rowków. Sam mam taki założony. Czemu Renault tak to wymyślił, nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!