Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II 1.5 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

witaski,

 

Ostatnimi czasy, dość nieregularnie pojawia się w moim autku (2007r) problem z przejściem z 1 biegu na 2 i rzadziej z 2 na 3.

Objawia się to występującym "rwaniem" i telepaniem auta w ostatniej fazie przez zmianą biegu na wyższy (z 1/2). Wygląda to tak jakby było za mało gazu i zbyt niskie obroty.

Występuję to bardzo nieregularnie (jedynie w mieście gdzie jednak ze światełek często się startuje z 1 biegu). W trasie i na wyższych biegach - problemu nie zanotowano...

Nie wiąże się to ani z zimnym ani z ciepłym silnikiem...

Paliwo tankowane wyłącznie na stacji Neste (lub Orlen)...

 

[ Dodano: 2010-01-26, 21:52 ]

i jeszcze raz...

Małe sprostowanie - problem pojawia się w górnej fazie 1 biegu (przed przejściem na 2) oraz w pierwszej fazie 2 biegu...

Dziś po zmianie biegu z 1 na 2 rwanie i telepanie było tak duże, że nie szło jechać...

Dopiero po wrzuceniu na luz, i ponownym wybraniu 2 przy toczącym się aucie, udało się wejść na 2 biegu na obroty i jechać...

Jesteście w stanie mi podpowiedzieć co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to już nie wiem bo w sposób w jaki to opisujesz (powiązujesz ze zmianami biegów skrzyni) sugeruje jednak na nią. Postaraj się opisać to inaczej, lepiej - może ktoś jeszcze cie zrozumie i pomoże.

Generalnie za przenoszenie drgań na bude auta odpowiedzialne są poduszki przy silniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w ASO. Podpięli mnie do kompa - zero błędów, każdy z modułów na zielono...

Wyjęli filterek powietrza - niestety zabity do granic możliwości <ok>

Wymieniany przy 30 tyś... obecnie ma 44 tyś a od ostatniego przeglądu minęło 7 miesięcy.

Przy okazji wymieniony filtr paliwa... i zobaczymy.

Wczoraj nic się nie działo, ale ponieważ objawy występowały nieregularnie - trudno powiedzieć czy się poprawiło.

 

Pytanie które jednak mnie nurtuje...

Mogli mi w ASO nie wymienić poprzedni filtra powietrza? Mogę sam sobie sprawdzić czy teraz dokonali wymiany?

Musze pewnikiem zdjąć plastikową osłonę podszybia (dobrze kombinuję, że trzyma się ona na 2 torxach wkręconych w ramę po obu stronach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprawdzenie filtra powietrza --> http://megane.com.pl/wymiana-filtrow-powie...c-ii-vt3139.htm tu masz wszystko. Wiesz co Ci powiem, co do tego stwierdzenia że mogli Ci nie wymienić tego filtra, to ja wymieniam go co 10 tys km.(ze względu na turbinke) i powiem Ci że zawsze jest dosyć konkretnie zesyfiony. Także trudno powiedzieć czy mogli np. to przeoczyć :shock: Najlepiej sam sprawdź sobie teraz i będziesz pewny. A po 15 tys km. sprawdzisz jak wygląda filterek. Daj znać czy poprawiło się coś z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!