Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 85kony czy 1.9 120 konny?? Proszę o pomoc pilne


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czy więcej użytkujesz samochód w mieście czy na trasie.

Na miasto wystarczy 1,5.

Ja więcej jeżdżę po trasie więc ja wybrałbym 1,9. Zużycie ropy jest dosyć podobne, a co do ich wytrzymałości niech wypowiedzą się posiadacze takich silników B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prawdopodobnie postawie na tego 1.9 :-P

tak na prawdę to 75% mojej jazdy to miasto ale trasy 25% też są B) tak wiec sam nie wiem, a biorąc pod uwagę to że ja lubię modzić auta, wszystkie moje pozostałe megi miały dużo powyżej serii :-P to 1.9 będzie lepszy do tego B)

ale 1.5 znowu ma genialne spalanie B)

DLA TEGO PYTAM użytkowników jak to jest ??

co wybrać ???? czy coś się psuje, jakieś naprawy?? wady?? zalety??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już 1.9 to nie tanim kosztem :-P bo to nie o to chodzi B)

mody konkretne:P intercoller, nowy program i inne takie tam rzeczy, i na koniec chip sugeruje moc ok 160-200max wszystko wyjdzie w paraniu B)

rolkos, tego 1.5 105 konnego nawet bym przyjął, bardzo przyjemnie mi się nim jechało ale jest dużo droży bo w wersji po fl a tak daleko nie mierze B)

choć tydzień się spóźniłem :-/ miał bym takie cacuszko ... :-(

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11050581

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu miał dzwona

i maksymalnie z możliwych tuningowany silnik- jeździ tak szybko,

że aż mu przednią szybę podgrzewa.

W podróżach po mieście 1.5dci w opcji 85, a 105KM już robi sporą różnicę w spalaniu.

Dlatego nie zdecydowałem się na 1.9.

Zresztą 6-bieg i poza miastem nie zawsze jest miejsce zapodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scar, pierdoły gadasz :-P

 

A taki 1.9 niech by palił mi w mieście przy oszczędnej jeździe 7L to i tak będę bardzo zadowolony :-P 1.6 16V zimom mi pali 10.7 i jeszcze cena paliwa a ropy do tego dochodzi no makabra, + fakt że latem ropa idzie w dół B) czas zmienić benzynę na ropę

Jechałem testowym 1.5 105 konnym, calutki dzień po mieście, mam znajomości że tak powiem i na prawdę żeby tam przekroczyć 6L SPALANIE to trzeba być zdolnym B) butowałem, ostro jeździłem a on spalił po 347km 5,7 :shock: REWELA no to niech ten 1.9 palił by 7 litrów też rewelacja B)

Zmiana z dwóch powodów, 1 chce mieć ładne bogato wyposażone kombi, druga rzecz ceny paliwa :-P ostatnio jeżdżę bardzo dużo i za pomocą takiego dieselka zmniejszę koszta w miesiącu o dobra połowę B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scar, pierdoły gadasz :-P

za pomocą takiego diselka zmniejszę koszta w miesiącu o dobra połowę B)

Poznaniak ;-)

teraźniejsze mrozy:

105KM- 6,5; 6,8l/100km

85KM- 5,3l

używane naprzemiennie na tych samych przejazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 1,5 dci 74 kW . I powiem tyle do miasta starczy teraz zima srednie spalanie w korkach to waga 6,8-7,8 czyli dużo. Odnosnie wyboru auta gdybym miał kupywac 2 raz ( może niedługo ) na 100% będzie 1,9. Jak dla mnie 1,5 wystarczy ale rakietą nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam 1,9 130 kucyków i powiem że jak dla mnie świetnie się zbiera. Na trasie przy wyprzedzaniu nie zastanawiam się czy zdążę, po prostu wciskam gaz i do przodu. Spalanie przy 70%trasy i 30% miasto wychodzi u mnie w granicach 6.7 - 7.0 l/100 (przy obecnych temperaturach) z tym że na trasce nie oszczędzam jak tylko nawierzchnia sucha i warunki sprzyjające to poniżej 120 nie schodzę. Natomiast jeżeli Ty zamierzasz robić więcej jazdy po mieście to zapewne 1,5 będzie odpowiedni (ekonomiczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli większość z was jest przychylna 1.9 :-P nikt nie narzeka na 1.5 ale mimo to za drugim razem kupił by 1.9 ;-) ten problem raczej mamy rozwiązany, gadałem juz nawet z moim mistrzem od klekotów i jak sam stwierdził do 160-200 kucy go da się podciągnąć <ok> to będzie git :)

Pozostaje tylko znaleźć ładnego Megana II 1.9 120konnego do 22tys najlepiej :-P z ładnym wyposażeniem, propozycje można wklejać :( ps. wolał bym już chyba kombi :-P dziadygą niby nie jestem ale nie raz by mi się przydała dobra pojemność kombi a druga rzecz to myślę już przyszłościowo :-P choć jak na razie to co rok wymieniam auto jak na razie z moimi pozostałymi dwoma megankami mam kontakt i właściciele są strasznie zadowoleni co mi się chwali i serce raduje, dopieściłem, wzmocniłem i działają jak talala :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!