Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 85kony czy 1.9 120 konny?? Proszę o pomoc pilne


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, to wywołany do tablicy... 1,9 od 20.000 km wymieniłem pompę ciśnieniową ale to wg mechanika rzadkość w dCi i widocznie miałem pecha, poza tym dwa razy zapalił mi sie komunikat o problemie z wtryskiem ale dostał po garkach i przeszło ;-) . Fakt, spalanie większ niz 1,5 ale coś za coś. Czy w trasie czy w mieście jest z czego skorzystać przy wyprzedzaniu albo po prostu jak trzeba przycisnąć w różnych sytuacjach. Wyprzedzanie w trasie odbywa się prawie zawsze bez redukcji, jedynie czasem zadymi i tyle :-P . Więcej grzechów nie pamietam ;-) . Ja bym brał 1.9 a jak bym miał więcej funduszu to 2.0 8-).

Bym zapomniał mamy z kol.kataryniarz, umówioną ustawkę ;-) więc jak się uda to będą konkretne porównania <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Cię nie zmartwić to w moim 1.9Dci w mieście spalanie 8.2 to było coś normalnego przy spokojnej jeździe <ok> :( Dodatkowo do bezawaryjnych silników to on nie należy :) krótko o awariach:

-Turbina

-Wtryski

-Przepływomierz

-Zawór Egr

... i na deser "GŁOWICA" się rozpadła przy 180K po tej awarii zmieniłem na nowy model :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, no już postanowiłem przecież że 1.9 ten 120 konny <ok> podciągnę go do 200 z palcem ... :( i wzmocni się to i owo i będzie git ;-)

aleRabcio, mnie teraz zmartwił :-/ jak to się ma u reszty ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co jak zobaczyłem tytuł zacząłem się zastanawiać czemu 1.5 dci 85 a 1.9? przeskok z pominięciem 1.5 105 km mnie zdziwił... ale widzę że koledzy już zwrócili na to uwage. <ok>

pozostaje życzyć powodzenia w szukaniu odpowiedniej sztuki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soko, jest napisane w 1 poście zanim zwrócili uwagę :!: czytaj :-P 1.5 105 wychodził po FL a ja chcę tą przed bo te po FL mają jedną wadę która powstrzymuje mnie przed jakimi kol wiek modami <ok>

 

Temat zamknięty jeśli chodzi o wybór to będzie mój 1 diselek i się bałem, jak z awaryjnością itp ale nasłuchałem się sporo i mówię z góry że w ciągu miesiąca zawita u mnie nowa megane II combi najlepiej 1.9 i będzie ostro modzona a wszystko będzie udokumentowane :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spalaniem w 1.9 dCi nie jest tak strasznie. Przykład spalania na trasie, na tempomacie (90km/h, 6-bieg) ok. 5 l/100km. W mieście też nieźle, 8 litrów nigdy nie przekroczyłem - wolno nie jeżdżę. Średnie spalanie w cyklu mieszanym 7 l/100km . Można zejść niżej ale warto?

Co do skrzyni to na 6 biegu przy 2 tys. obr. a na zegarku 110km/h. Na trasę, gdy człowiek chce się zrelaksować to nawet za dużo <ok>

A co do mocy to Silver powiem Ci, że miałem w planach coś więcej grzebnąć ale auto po chipie sobie ładnie radzi. Pali niewiele a jak trzeba to pokaże rogi.

Awaryjność w moim 1.9 dCi, odpukać, żadna. Paliwo leję, olej raz wymieniłem i filtry, o turbinę dbam, chodzi elegancko.

Cóż, polecam ten silnik! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Troche "rusze" temat, otóż w przyszłości mam zamiar kupić Megane II i mam dylemat między 1.5 105km, a 1.9 120/130 (zależy z którego roku autko). Spalanie i wogóle wszystko już napisaliście, ale co z awaryjnością, strasznie boje sie 1.9dci, bo dużo złego o nich słyszałem, a o 1.5 jakoś nic... Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mechanik mówi że te 1,5 to jednorazowe silniki :mrgreen: a 1.9 to szacun.

Mi się nic istotnego nie popsuło, z reguły wymieniam jakieś detale w zawieszeniu bo miękkie fance są podatne na uszkodzenia na polskich dziurach. Jeśli kupię następnego diesla (jeszcze nie wymyśliłem marki i modelu, tym bardziej silnika) to poniżej 1.9 nie zejdę (a chętnie kupie klekota następnym razem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!