Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy da się to zrobić???


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy istnieje mozliwosc zrobienia pewnego bajeru. A mianowicie czy mozna zrobic tak, ze gdy przekrecam kluczyk i podczas gdy jest on na trzecim etapie przekrecania(w trzecim polozeniu) (badz drugim w kazdym razie wtedy gdy zaswiecaja sie wszystkie kontrolki i chyba zaplon{nie znam sie na mechanice}) stalo sie tak jak podczas resetu komputera czyli zapalaja sie wszystkie kontrolki a wszystkie wskazniki robia pelen zakres obrotu w zegarach. czy mozna cos, gdzies (domyslam sie ze w komputerze), jakos ustawic zeby tak sie dzialo???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz elektroniczne wskaźniki to wystarczy podać im odpowiednie napięcia. Po włączeniu zasilania (przekręcony kluczyk) na wskaźniki idzie napięcie. Można skorzystać z którejś kontrolki, która po chwili świecenia zawsze gaśnie. Może to być kontrolka poduszek. Wtedy na każdy wskaźnik podawane jest napięcie (takie aby wskazówka wychyliła się na max.). Kontrolka gaśnie - napięcie zanika - wskazówki odadają.

Oczywiście każdy przewód podający napięcie musi mieć po drodze diodę a i w orginalne przewody też trzeba wlutować diody. Napiecie z naszego wynalazku wszak nie może pójść sobie dalej do ECU. Trzeba też sprawdzić przy jakim napięciu konkretny zegar ma maksymalny wychył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka to tylko przykład. Może to być czasowy przekaźnik, który zawsze da napięcie na nastawiony czas, ewentualnie jakiś układ ładujący kondensator.

Wersja z jakąś kontrolką jest poprostu najprostsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki za odp. i wszystko byloby fajnie tylko ze jest jeden maly problem, dalej nie wiem co mam zrobic :-D ?? prosilbym o wytlumaczenie co mam zrobic jak prostemu polskiemu chlopowi co w zyciu widzial tylko cep. typu 1 wyjmij cos 2 rozkrec cos przylutuj co (tzw instrukcje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Nikt Ci tu instrukcji nie napisze. Zasadę postępowania już opisałem. Musisz dowiedzieć się na które piny podawane sa napiecia dające wychył danego wskaźnika, jakie napięcia dają wychył max. No i rzeźbić!

Jeżel nawet nie wiesz z której strony sie do tego zabrać, to może sobie jednak odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!