Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomarańczowa Kontrolka od silnika


xytros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym uzytkownikiem waszego forum i postanowiłem się u was zalogować bo potrzebuję fachowej pomocy. Kupiłem końcem grudnia samochód Renault Megane CC. Jest to mój pierwszy samochód dlatego dlugo myślałem co kupić. Wybór padl na megankę. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojego zakupu. Samochód prowadzi sie znakomicie mało pali bo tylko 5 - 5,5 ropy komfort jazdy znakomity. Nie dawno zaświecił mi się na liczniku ikonka klucza i pokazał się komunikat "Sprawdz wtrysk" Samochód stał się strasznie wolny po prostu taki mułek, nie ma mocy wogóle, po 2 dniach samochód odpaiłem nie chciał od razu odpalić ale to moze wina mrozów bo było wtedy ok -18 stopni. Samochód odpalil za 2 razem ale odpalił z nowa ikonka od silnika i komunikatem "Sprawdz Wydech" samochód jeździ ale komunikaty nie chcą zniknac. Nie jeździłem nim długo bo nie wiem czy to cos poważnego. Dzwoniąc do salonu Renault gosciu mnie wystraszył mówiąc ze to moze być poważniejsza awaria. Rzucił kwota za jąkas czesc 3tys zł. Nie miałem przez ten czas zadnych problemów z samochodem wszystko bylo jak najbardziej wporządku. Wydaje mi się że te mrozy sprawiły że coś mu tam przymarzło. Nie znam się bardzo na samochodach więc może zapytam ludzi którzy mają większą wiedzę niż Ja na temat takich samochodów. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę wiedział więc napiszę czy taki filtr u mnie występuje.

Odnosnie tego filtra to przeczytałem coś takiego

 

Temat postu FILTR CZĄSTEK STAŁYCH

To też forum odnosnie samochodów Renault

 

są 2 rodzaje tych filtrów

1 szy. obsługa polega na dolewaniu do paliwa odpowiedniego preparatu

2 gi. Jest bez obsługowy jego odnowa następuje samoczynnie co jakiś czas chyba że warunki jazdy na to nie pozwalają ,wtedy po kilku nie udanych próbach komputer sam cie poinformuje o koniecznosci czyszczenia filtra ,przez kontrolki lub komunikat na wyswietlaczu lub głos ,zależy od wersji .Wystarczy wtedy jechać z wyższą predkosciom ok.80km pewien odcinek np 15min .

powodzenia

 

1 punkt odpada bo nic do niego nie trzeba dolewać

 

Moja meganka ma 55tys przejechane jest z 2006r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!