Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju Megane 1.9 dci 2003r. sedan/li


karol.ryba

Rekomendowane odpowiedzi

witam ma problem kupiłem meganke 2003 rok 1.9 dci w sedanie no i sptawdziłem ja całą powimienialem wszystkie filtry olej no i przygotowałem na trase wszystko w serwisie i wszystko było ok. więc ruszyłem w trase do pracy do holandii no i jakoś w połowie drogi zapaliła sie kontrolka serwis ( to wyciek oleju) poszedłem tu do mechanika wymiana jednej uszczelki pod klawiaturą i 100 euro w plecy przejechałem jakieś 100 km, i na nowo wycieka olej jest widoczny na obudowie górnej silnika ale nie tej plastikowej. no i na tej gugce która jest chyba od turbiny niewiem co to jest. jest to rurka która wchodzi i wychodzi z silnika a w połowie ma jakieś kółko. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leci Ci olej przy przepustnicy. Najprawdopodobniej turbina przepuszcza olej, i tam przy przepustnicy Ci wycieka. Odepnij wąż wchodzący do intercoolera, sprawdź czy jest dużo oleju w nim, jeśli tak to turbina do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica reguluje ilość wpływającego powietrza do silnika. Przepustnica jest okrągłego kształtu ( jest z tworzywa sztucznego) łączy te 2 rury mniej więcej po środku silnika. Żeby sprawdzić czy jest olej, musisz wejść pod auto. Ta chłodnica jest dosyć mała, jest bliżej silnika niż chłodnica wody.Wtedy ściągasz wąż wchodzący do tej chłodznicy ( od strony kierowcy) i patrzysz. Jeżeli masz dosyć dość mocny wyciek z okolic przepustnicy, to niestety ale turbo będzie przepuszczało olej, bo jeśli w tym miejscu pojawił Ci się olej to nie ma innej opcji. A mam pytanie auto nie dymi tak na niebieskawo lub białawo cały czas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!