Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane III Coupe] Sprężyny progresywne


kubal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podoba mi się prześwit między kołem a nadkolem i trochę zastanawiam się nad zglebieniem Kupy. Założenia są proste:

1. Zależy mi jedynie na poprawieniu ogólnej prezentacji auta

2. Właściwości trakcyjne muszą pozostać przynajmniej na takim poziomie jak przy fabrycznym zawieszeniu - nie ma mowy o pogorszeniu trakcji względem wyglądu. Poprawa trakcji mile widziana acz nie wymagana.

3. Komfort - wiem że będzie ciężko utrzymać go na aktualnym poziomie ale nie chcę aby drastycznie się pogorszył.

4. Praktyczność - będzie ciężko bo mam już dokładki więc nie chcę przeginać żeby nie urwać potem wszystkiego na pierwszym lepszym progu zwalniającym.

5. Gwarancja - czy ktoś wie jak to wygląda w Jaszpolu? Czy traci się gwarancję na zawias zakładany u nich?

Wymagania mam trochę absurdalne ale wychodzę z założenia, że mimo wszystko komfort i bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

Trochę pogrzebałem i znalazłem sprężyny Eibach'a E10-75-012-02-22. Ten konkretny model jest (m.in) dla wersji 2.0T i obniża o 15mm. Ma opinię pośredniego jeśli chodzi o twardość. Ktoś ma może jakieś opinie n/t tego zestawu?

Tutaj tez moje pytanie/prośba do posiadaczy podobnych zestawów - jak to się sprawuje? Jak się ma do komfortu podróżowania? Czy ktoś już to w ogóle w MIII przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale w MI eibachy sprawują się wyśmienicie. Jest trochę twardziej ale trakcja i wygląd na + .

Ogólnie eibachy mają to do siebie że często siadają trochę mniej niż obiecują, niemniej jednak zależało mi głównie na zlikwidowaniu japy miedzy kołem a nadkolem i to się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Podbijam temat.

Czy ktoś montował te Eibachy w swojej coupe'cie?

Model -30mm jest tylko do grandtour'a ;/

Czy w ogóle się coś obniża z -15? Bo to chyba będzie bez sensu.

A może jakieś inne macie założone?

Znalazłem takie opcje:

Jak na razie, to znalazłem takie opcje:

1) AP 20mm

2) MTS 15/25mm

3) MTS 30/40mm

4) K.A.W. 15/25mm lub 30/40mm

5) H&R 35mm

6) Cobra Suspension 15/25mm lub 30/40mm

7) Eibach Prokit 15mm

Co jest godnego polecenia?

 

BTW. Czy ten temat nie powinien być w: " Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy - Megane III, Scenic III, Fluence"?

Edytowane przez FerdynandLipski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!