Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

oszukany


cudak78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Jak w temacie tzn. "udało" mi się zakupić supeeeer Scenica w normalnej cenie, zdaniem sprzedającego "igła" a jednak z igły wyszły "widły" i to do gnoju!!! Moje pytanie brzmi czy oprócz tego że mam to cudo mogę w jakiś sposób odzyskać pieniądze?? a może nawet i w pewien sposób ukarać sprzedającego. Do kogo mogę się zwrócić o pomoc??

Ps. tylko bez głupich tekstów, spodziewam się konkretnych porad.

z góry dziękuję !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo służę opisem z ogłoszenia : "Van / Minibus

Informacje:

Rok produkcji: 2004, 156 000 km, Skrzynia biegów: manualna, Moc: 120 KM (88 kW), Pojemność skokowa: 1870 cm3, olej napędowy (diesel), grafitowy-metallic, Liczba drzwi: 4/5,

Dodatkowe wyposażenie:

ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, alufelgi, ASR, autoalarm, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, welurowa tapicerka, czujnik deszczu, ESP, światła przeciwmgłowe, kierownica wielofunkcyjna, pod. przednia szyba

Dodatkowe informacje:

pierwszy właściciel, serwisowany w ASO, bezwypadkowy, garażowany

Opis pojazdu:

sensor deszczu i zmroku ,podłokietnik,klimatronic,komputer pokładowy ,10x airbag,stan bdb,czujniki w drzwiach, zaiuzje boczne,alum felgi.opłacony gotowy do rejestracji,6-cio biegowy,POLECAM"

to byłoby zdaniem sprzedającego "igła". Pofatygowałem się w sumie niedaleko bo z Gliwic do miejscowości pod Żorami (45km). Sprzedawca to komis - nie podam chwilowo nazwy bo sprawa rozwojowa.

Wybrałem się po zakupie autka na przegląd + wymiana filtrów, oleju, przy okazji poprosiłem o streszczenie historii autka itp. bo warto zainwestować żeby autko czuło troskę. Jakież było moje zdziwienie jak po 45 minutach po odstawieniu autka do ASO w Gliwicach oddzwonili do mnie z prośbą abym sam się wstawił do nich ponownie czym prędzej bo znaleźli coś co ich niepokoi a mogłoby mnie zaciekawić. Po przybyciu do nich okazało się, że (opiszę krótko diagnozę) szpachla na lewym boku od błotnika tylnego aż do przedniego tak gruba że w kilku miejscach czujnik lakieru nie wyczuwa metalu :) !!!, tylna belka uszkodzona-przesuniecie na mocowaniach+wgniecenie od dołu :) !!!

nie wspominam o drążku kierownicy, łożyskach mc-phersona, uszczelniaczu półosi lewej bo przy przebiegu 151 tyś. przebiegu to raczej normalne, że w końcu trzeba wymienić.

W ASO dowiedziałem się też że wszystkie przeglądy były robione regularnie co 30 tyś.km. aż do sierpnia zeszłego roku gdy na ostatnim przeglądzie widnieje liczba 149 tyś.km. przebiegu a teraz jest 152 tyś.km. czyli albo ktoś cofnął licznik albo przez 6 miesięcy ktoś klepał i prostował dziecinkę aby je sprzedać!!!

Wiem wiem mogłem sprawdzić wcześniej przed zakupem itd. ale jeśli gościu przy mnie sprawdza powłokę lakieru i jest w normach ( oczywiście teraz wiem że sprawdzał tam gdzie nie ma szpachli tylko prawdziwe auto)

Umowa zawarta z komisem więc nie muszę szukać właściciela w Belgii :) ale to małe pocieszenie. W umowie nie ma żadnej wzmianki o jakimkolwiek defekcie.

Chyba wystarczy opisu jakby co służę pomocą!

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostajes oszukany:( treść ogłoszenia zachowaj na wszelki wypadek, bo od komisu mozesz zadać zwrotu wszystkich kosztow. Wez opinie aso i jedz do goscia z komisu. Zarządaj zwrotu gotówki, jezeli sie nie zgodzi zgłoś sprawe do sądu. Wygrasz na pewno a gdy przedstawisz ze ze zapłaciłeś za wymianę tego i tamtego mozesz domagać sie zwrotu poniesionych kosztow. Załatw to jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się po zakupie autka na przegląd + wymiana filtrów, oleju, przy okazji poprosiłem o streszczenie historii autka itp. bo warto zainwestować żeby autko czuło troskę.
i jakież porady można dawać skoro jesteś tak lekkomyślny... :roll:
Wiem wiem mogłem sprawdzić wcześniej przed zakupem itd. ale jeśli gościu przy mnie sprawdza powłokę lakieru i jest w normach ( oczywiście teraz wiem że sprawdzał tam gdzie nie ma szpachli tylko prawdziwe auto)
nic dodać nic ująć :roll:

 

Nie denerwuj sie kolego..jeżeli z komisu z fakturką to odda pieniądze :) Postrasz go tylko troszeczkę.Co do ukarania myślę,że powinnieneś sie udac do Urzędu Ochrony praw Konsumenta http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsume...znicy/art8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie tak jak koledzy wyzej napisali.

 

Podmiot -> komis jest specjalistą w swojej dziedzinie i nie może "nie wiedzieć" o wadach ukrytych. O wiele łatwiej dochodzić tu swoich praw niż od osoby prywatnej.

Co do ukarania myślę,że powinnieneś sie udac do Urzędu Ochrony praw Konsumenta http://www.uokik.gov.pl/p...znicy/art8.html
dokładnie.

 

Tylko musisz zdecydować czego chcesz.

a) zwrotu poniesionych kosztów

:) oddać autko, odzyskać pieniądze

 

Jest o co walczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

pisząc że sprawa rozwojowa mam na myśli że dopiero się za nią biorę. Ze sprzedawcą jeszcze się nie kontaktowałem, byłem za to u radcy prawnego aby skonsultować się i niestety napotkałem się z kolejną niespodzianką. Kupując z komisu nigdy nie bierzcie zwykłej faktury za auto, która nie posiada szczegółowego opisu auta bo ..... nic nie udowodnicie po prostu "zadanie kupującego przeciw zdaniu sprzedającego" rezultat chyba sobie wyobrażacie!! Ja mam tylko fakturę VAT / marża no i lipa!!

Mimo to nie poddaję się jutro spróbuję jeszcze wykonać 2-3 telefony do radców może ktoś będzie miał jakiś pomysł na tą sytuację!

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na fakturze powinno być napisane "scenik rok ten i ten stan super hiper, nie stukany, nie walony, nie zastawiony, nie grzebany, serwisowany" itp :) żeby w dziwnym wypadku losu móc coś udowodnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!