Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Porada przy kupnie scenica 1.9


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;-)

 

Tak jak w temacie, od nikogo nie dowiem się tyle co od właścicieli :)

 

kupiłem niedawno wyścigówkę nissana 200sx s14a wszystko fajnie, na hamowni wypluł 318 kucy i moment obrotowy 420Nm tak więc SUPER :) ale jego mankamentem jest spalanie, silnik 2.0 Turbo spala w trasie 8-10L w mieście od 14-25L :shock: czyli rzeź :) super auto raczej nigdy go nie sprzedam, dostarcza takiej adrenaliny :)

 

Jednak w związku z jego spalaniem jestem zmuszony po sprzedaży megi II kupić drugie auto które będzie miało spełniać parę rzeczy, czyli:

 

-niskie spalanie, zarówno trasa jak i miasto, czyli na pewno będzie to klekot ;)

-pakowny, u tu wybór pada na scenica, megane II kombi i parę innych aut ale raczej jednak jestem wierny naszej marce ;)

-wygoda, z tym akurat w renault nie ma problemu ;)

-wyposażenie, zależy mi na 4 el szybach, komputerku, tempomacie, podłokietnikach i klimatronik, jeśli znajdą się tam inne rzeczy również będę szczęśliwy ;)

 

Tak wiedz co radzicie ????????

 

A teraz parę pytań ;)

 

- Gdzie w scenicu jest ręczny ??

- Jak to wygląda z tym wyświetlacze elektrycznym i tym że jest na środku?? ciężko się przyzwyczaić ?? jest to wygodne ??

- na co zwrócić uwagę przy zakupie scenica ?? (ważne)

- jak wygląda z zawieszeniem w scenicu ?? w końcu to ciężkie auto ;)

- porównując do osobówki takiej jak megane II jak się jeździ scenikiem ?? :)

- czy scenic ma od razu głośniki 16cm ?? :) mega ma niestety 13 :cry:

- jak oceniacie silnik 1.9 120konny z 6 biegową skrzynią ??

- jakieś awarie ??

 

Dziękuje z góry :)

 

[ Dodano: 2010-02-20, 18:46 ]

ps. cena do 25 klocków :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver oto co mam do napisania w tej sprawie:

1. Ręczny elektryczny jest po lewej stronie na wysokości kierownicy

2. Wyswietlacz na środku jest super - nie przeszkadzalo mi od poczatku jego posadowienie.

3. Co do zakupów to:

a. najlepiej z kims kto ma Scenic'a i troszke go obeznał że może doradzić

b. zacznij sam ogladać wszystkie Scenic'i, te bardziej wyruchane i te bardziej zadbane - nabierzesz troszke doświadczenia i sam będziesz w stanie ocenić czy np. przebieg jest realny

c. lektura forum - poszperaj kto z czym ma problemy to poznasz słabe strony Scenic'a

4. Co do awaryjności zawieszenia nic nie powiem bo nie mialem problemów

5. Jeździ sie super - wsiada sie wysoko jak do autobusu, po prostu luksus. Auto ma zawieszenie komfortowe więc sportowe pokonywanie zakrętów na nierównej nawierzchni nie należy do przyjemnych (po prostu trzba zwolnic)

6. Głośniki 13cm

7. Nie wyobrazam sobie jazdy autem ze skrzynią 5 biegową, a z silnikiem 1.9 6-cio biegowa skrzynia świetnie się spisuje.

8. Co do awarii polecam lektore forum - dowiesz sie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie o 1,9 się wypowiem a o Sceniku ogólnie. Zawieszenie po prostu super, dla mnie wystarczająco komfortowe a trzyma się jak przyklejony nawet przy bardzo wysokich predkościach. Jest opcja ręcznego miedzy fotelami, ale wtedy jest klasycznie mechaniczny i tylko w najprostszej wersji wyposażenia.

 

Wyswietlacz na srodku jest bardzo wygodny i porównując ze Scenikiem I wolę to rozwiązanie z nowszego. Ewentualnie obrotomierz mógłby być nieco większy ale to nie wpływa na ogólną ocenę. Wysoka pozycja za kierownicą jak dla mnie jest rewelacyjna, nie ma mowy żebym przesiadł się na stałe do jakiegoś mniejszego samochodu. Co ważne to rozmiar-wewnątrz masa miejsca a zewnętrznie to wcale nie jest taki wielki samochód (krótszy od mojej dawnej Astry I kombi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zamierzam kupic scenica prosze o porade, jak sie sprawuje rx4 mam takiego na oku. pomuzcie w ocenie

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11611430

z gory dziekuje

 

[ Dodano: 2010-06-27, 23:37 ]

czy moze kopic zwyklego scenica 1,9 by mnie interesowal tylko jaki silnik wybrac dci czy dti? prosze o jakie opinie. interesowal by mnie taki 2000 rok moze 2002:) na jakie szczeguly patrzec przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!