Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Antena Elektryczna czy ktos montował?


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos kiedyś montował u siebie elektryczną antenę?? nie bardzo wiem gdzie podlączyc kabelki czerwony (prąd), zielony (?? chyba sterowanie), czarny (masa), antena (wiadomo) instrukcja na kartonie to pożal sie Boże, narysowali ze kabelki idą do radia i tyle ale w jakie gniazdo czy wyjście to juz nie...

czerwony(+) to wiadomo moge podłaczyc nawet do tylnej lampy bo przy niej zamontowałem antene, masa tez sie znajdzie ale nie wiem co z tym sterowaniem żeby antena automatycznie wysuwała i przy wyłączaniu sie chowała.

Co do radyjka to mam Pionieer'a DEH-5730MP z dokupionym interfejsem do sterowania z kierownicy.

 

Z góry dziękuję za podzielenie się informacją na ten temat, antena juz przykrecona i pozostało tylko podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, nie mam instrukcji montażu od tego radyjka bo kupowałem używne dlatego nie wiedziałem do którego kabelka sie podczepic. Przejrzałem tez schemat kostki iso:

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24...ble/isoshop.htm i z tego wynika że odpowiada za to kabelek z wejścia nr 5.

 

17.04.2010 być może się komuś przyda:

 

w końcu nastał dzień gdzie miałem czas żeby się zabrać za montaż anteny. Montaż banalny. Jako ze mam cabrio i najprawdopodobniej ktoś z poprzednich właścicieli malował i robił blacharkę to nie miałem żadnej anteny a otwór który powinien być po lewej stronie nie istnieje. Otwór zrobiłem jednak z prawej strony bo tam za reflektorem jest sporo miejsca, podczas gdy z lewej antena nie zmieściłaby się we wnęce (silniczek jednak zabiera trochę miejsca). Podłączenie proste czarny kabelek to masa - podpiąłem przy reflektorze, zasilanie czerwony kabel - z kostki od reflektora od stopu/pozycji wszak cały rok jeździmy na światłach wiec prąd będzie zawsze, antenę oraz kabelek wyzwalający wysunięcie/schowanie anteny puściłem prawą stroną pod progiem (przy antenie jest ok 1m wiec dokupiłem 2m przedłużacza +10pln) Kabelek wyzwalający tak jak pisałem wcześniej należy podłączyć do kostki w radiu (link powyżej) w gniazdo nr 5 w części A, lub jak stwierdził przedmówca w moim Pionku to niebieski (u mnie niebiesko-biały - remote ctrl ) kabelek wychodzący z radyjka.

Wszystko gra idealnie sygnał ściąga elegancko, mechanizm faktycznie jest cichy i chodzi rewelacyjnie. Całość 55 zł + 10 zł przedłużacz + 6zł 3m najprostszego kabelka 2żyłowego z Castoramy (użyłem go jako 1zylowego do podłączenia sygnału wyzwolenia do radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!