Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

falujące obroty + drgania całego auta


szpon2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dużo się naczytałem o falujących obrotach również na tym forum. Postanowiłem jednak założyć nowy topic i opisać swój problem bo uważam że odbiega on od opisywanych na forum. Mianowicie posiadam megi 1999/2000 po FL, silnik 1.4 16v i borykam się z falującymi obrotami na biegu jałowym. Obroty skaczą w zarkesie od 700 do 2000 ale głownie na zimnym silniku, przy rozgrzanym występują żadziej nie powiem że wcale - zdażają się. Co mnie jednak dodatkowo gnębi to to że cały samochód drga podczas jazdy, drgania są dość mocne czuć je mocno na fotelach, drążku zmiany biegów i przy wyższych prędkościach na kierownicy. Co do obrotów to krokowy sprawdzony, potencjometr przepustnicy wymieniony na kompie brak błedów. Czy ktoś może wie o co w tym wszystkim chodzi? Chciałbym jeszcze dodać że mój mechanik powiedział mi jak wymieniał potencjometr że mam jakiś nieorginalny czujnik ciśnienia (chyba chodzi o czujnik ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym?) może to jest przyczyna? pozatym moje auto jest sprowadzone z Włoch i na wstaźniku temp silnka wskazówka nie jest pośrodku skali a raczej w jej dolnej części i nie wiem czy tak powinno być? może problem tkwi w czujniku

temp silnika?

pozdr

 

Skoro tyle się naczytałeś, to wiesz że było, wiesz gdzie i tam trzeba było to napisać. Sorry ale wygaszam, inne objawy tego samego problemu, nie są podstawą do zakładania nowego tematu. Wygaszam 2 dni. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!