Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Laguna I opinie


art

Rekomendowane odpowiedzi

art, o którą Lagune I ci chodzi?? Lagunę I ph I czy ph II. Osobiście polecam Ph II z polskiego salonu, najlepiej z 2000 r. kiedy to wPOlsc ebyła oferowana bardzo bogato wyposazona seria Millenium w wersjach RTE, RXE i RXT. Laguna I ph II miala nowe silniki 1.6 16V 1.8 16V i 2.0 16V oraz 1.9 dTI i 1.9 DCI. Miała ładniejsze i mocniejsze swiatła i bogatsz ewyposazenie serwyjne z zakresu bezpieczenstwa biernego.

Osobiście polecam Lagunę I ph II z 2000 r. z silnikiem 1.8 16V lub 2.0 16V w wersji RXE Millenium lub RXT Millenium z polskiego salonu. Dobr ei bazawaryjne auto w przeciwienstwie do jego nastepcy czyli Laguny II która jest totalnie nieudanym autem.

 

[ Dodano: 2010-02-24, 21:09 ]

gojgien, nie prościej :) Na forum Laguny nic ciekawego sie nie dowiesz poza tym, że Laguna to najlepsze auto pod słancem które nie ma absolutnie żadnych wad :) To forum dzieciaków i każdy kto napisze cokolwiek innego niz pieśn pochwalna na cześć Laguny jest tam niemile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka to jest laguna ale dopytam :) kiedyś oglądałem na TVN Turbo "na każdą kieszeń" to o ile dobrze pamiętam gościu mówił że uszczelka pod głowicą się psuje dość często i coś tam jeszcze.

a tak w ogóle, jechałem tym golfem III, może przez to że ten golf ma twarde zawieszenie ale komfortu zero, wyczepalo mną jak cholera, wolę megankę ... w sumie to czułem się w nim jak w ruskim czołgu oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Laguny nic ciekawego sie nie dowiesz poza tym, że Laguna to najlepsze auto pod słancem które nie ma absolutnie żadnych wad To forum dzieciaków i każdy kto napisze cokolwiek innego niz pieśn pochwalna na cześć Laguny jest tam niemile widziany
no to może ja na inne forum zaglądam. :-(

W każdym razie na RLKP dowiedziałem sie o wiele więcej o 1.9dCi,o turbinie,wtryskach,karcie niz na naszym megane... :-P

Osobiście polecam Lagunę I ph II z 2000
ja też,z tym,że na pewno nie brałbym 1.6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguny II która jest totalnie nieudanym autem.

Tak nieudane są modele od 2001-2005 czyli PH I ale 2005-2007/8 są do bardzo dobre samochody dopracowane. i można powiedzieć ze im młodsze tym lepsze. Renault wiedziało o problemach początkowych serii i sukcesywnie poprawiało błędy w elektronice i częściach mechanicznych.

Myślę że jeśli laguna to najlepiej I PHII w przypadku twojego kolegi polecam stronę : http://renaultlaguna.pl/forum/index.php

Tam uzyskasz stosownych informacji znaczy twój kolega,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault wiedziało o problemach początkowych serii i sukcesywnie poprawiało błędy w elektronice i częściach mechanicznych.
dokładnie kolego...wystarczy zobaczyć na otomoto lagunę z 2001 roku i porównac jej wyposażenie do np.passata(nie mówiąc juz o biedach japońskich).Takie rzeczy jak karta,hands free,ilość poduszek,czujniki ciśnienia kól itd.Wydaje mi się,że rzucili się na szerokie wody za wcześnie francuzi.Ale w niektórych rzeczach byli pionierami i przecierali innym koncernom nowe drogi w dziedzinie wyposażenia samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale nie mówimy to o Lagunie II a o Lagunie I, kolega o ten model własnie pytał :)

A jeśli chodzi o Lagunę I to można to auto zdecydowanie polecić w wersji po lifcie przyli I ph II (98-2001). Zdecydowanie poleciłbym też zakup auta kupionego w polskim salonie w 2000 r. ze względu na bardzo bogatą serią Millenium która była w tym roku dostepna tylko w Polsce. To jest chyba najlepsza Laguna jaka do tej pory została wyprodukowana. Nie było z nimi większych problemów, miała fajne wyposazenie i zapewniała dobry komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem Lagą I 1,8 RTE '94 + LPG przez ok 3 lata. w tym czasie absolutnie nic nie dokładałem oprócz tego co w każdym czyli klocki, rozrząd, olej, filtry (kwoty części śmieszne). aha tak jak napisał kolega wyżej nieco słaby silnik (90KM) jak na tak dużą masę auta. komfort ok, dużo miejsca z przodu jak i z tyłu, mega pojemny bagażnik.

 

polecam z czystym sumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo2oo1, nie magłes jeździć Lagunę I ph I z 94 r. w wersji RTE bo takiej nie było :) (Oznaczenie RTE weszło dopiero po lifcie w 1998 r.)

Mogłes za to jeździć Laguną I ph I w wersji RXE czyli najbogatszej (pomijając Baccara).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!