Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

mrugająca kontrolka niezapiętych pasów - wyp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem przed paroma dniami megi coupe I ph II.

W czasie jazdy pojawia się drobny problem: nieregularnie mruga kontrolka niezapiętych pasów, obojętnie czy są one zapięte, czy też nie. Z kolei przy fotelu znalzłem napinacz pasów z prawidłowo podłączonym kabelkiem i koło niego wychodzący drugi kabelek zakończony jakby wtyczką, w której są dwie blaszki w formie styku. Zapewne jest to czujka zapięcia tychże pasów. Sprawdziłem, że gdy dotykam jedną z blaszek do masy (konkretnie do obudowy napinacza :-D ) to lampka się zapala. Pomyślałem więc, że końcówka ta latając luzem dotykała czegoś i stąd mruganie lampki. Ale jednak nie, po jej zabezpieczeniu mruganie nie ustępuje. Chciałem zainstalować jakoś ten kabelek we wtyczce pasów, ale tam nie ma żadnej dziury! Czy mam wymieniony uchwyt pasów wraz z gniazdem? Auto większego dzwona nie miało, belki proste, oryginalne zgrzewy elementów konstrukcyjnych itp... Może w ogóle dzwona nie miało... (historia nie jest mi bliżej znana).

Cóz mam uczynić aby: lampka nie błyskała (poza wyciągnięciem żarówki :) ) i co zrobić z kablekiem? Optymalnie byłoby przywrócić do stanu normalności, jak w stanie fabrycznym... :-?

Ktoś ma doświadczenia z tym związane?

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w autach wyposażonych w czujnik zapięcia pasów to ten kabelek idzie do samego uchwytu w którym mocuje się pas

 

możliwe, że miałeś napinacz wystrzelony i ktoś to wstawił zapięcie od wersji bez czujnika albo nie naprawił w ogóle

 

zrób foto to nam pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widok ogólny

 

[ Dodano: 2007-06-08, 18:28 ]

ujęcie na wtyczkę

(przepraszam za jakość, pod ręką miałem tylko komórę)

 

[ Dodano: 2007-06-08, 18:32 ]

zakładam, że wtyczka ta powinna być podłączona do gniazda mocującego pas. powinna się więc cały czas świecić, lub cały czas nie świecić (zależnie od zwarcia, rozwarcia styków), a nie mrugać losowo, mimo, iż wtyczka niczego nie dotyka...

porównałęm też wizualnie mocowania obu pasów z przodu, wtyczki mają ten sam wiek, czerwone przyciski są w podobnym stopniu wyblakłe.

co mam z tym kabelkiem i mrugającą lampką zrobić?

post-2123-1181320034_thumb.jpg

post-1-1181320034_thumb.jpg

post-1-1181320035_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie zdjęcie to po stronie kierowcy masz założony chyba napinacz z zamkiem pasa od pasażera. Dlatego nie masz tego kabelka gdzie wpiąć. U mnie jest on wpinany od spodu po prawej stronie stalowej linki (patrząc na ostatnie zdjęcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!