Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fabryczny wyświetlacz nie wyświetla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wydaje mi się że niema podobnego tematu więc zakładam nowy. Kupiłem fabryczne radio z wyświetlaczem i sterowaniem przy kierownicy, podłączyłem wszystko. Po przekręceniu kluczyka podświetla się przycisk włączwyłącz radia, wyświetlacz brak reakcji, a pilot pod kierownicą działa bo próbowałem wpisać przypadkowy kod i słyszałem w głośnikach dźwięk gdy wprowadziłem błędny kod.

 

W samochodzie nie miałem nigdy wcześniej fabrycznej instalacji radiowej (przynajmniej tak mi się wydaje), czy to może być przyczyną? Widziałem, że jeden z pinów na kostce (czarnej) nie pokrywa się z pinem w radiu (może wystarczy go przełożyć?)

 

Czy jest możliwość, żeby podłączyć to radio w jakiś prosty sposób czy lepiej odsprzedać radio i dać sobie spokój?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być dwie rzeczy;

1) spalona żaróweczka w wyświetlaczu

2) uwalony wyświetlacz.

Radio pewnie kupiłeś z kablami więc tylko te dwa elementy.

Poza tym dobrze było by napisać jakie właściwie masz radio? Rozpiskę kostek znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są zdjęcia radia:

 

1024944.th.jpg

 

1024945.th.jpg

 

Radio podobno jest sprawne (kupione od jednego z forumowiczów), na zdjęciach przed kupnem pokazane było że wyświetla tak więc taka opcja odpada. Aha wcześniej miałem radio bez RDS czy to przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi na to, że nie masz zasilania wyświetlacza.

Nie było kostek pod wyświetlaczem?

I jeszcze pytanie dodatkowe.

Wyświetlacz jest z zegarkiem i temp. czy tylko samo radio?

na schematach

261 - radio

653 - wyświetlacz

Radio.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mam osobny wyświetlacz na radio i osobny na zegar z temperaturą.

 

Żadnych kostek nie widziałem tz. kable szły od sterowania do wyświetlacza później z stamtąd przewodem do radia i jedna odnoga poszła do kostki pod prędkościomierz (była tam jakaś kostka i piny pasowały). Może to o tą kostkę Ci chodzi?

 

Musze podpatrzeć te schemaciki może uda mi się wysnuć jakieś wnioski <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!