Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio M ph II


Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm wszystkich.

Jestem nowy na forum, stąd wybaczcie jeżeli moje pytanie już gdzieś na forum padło.

Niedawno kupiłem Meg z 2005 r. sprowdzoną z Francji. Było w niej orginalne radio z cd'kiem. Niestety po podłączeniu okazało się, że radio co pewien czas się wyłańcza, a w międzyczasie pika (nie działa również wyświetlacz i sterowanie przy kierownicy). Pojechałem do ASO i tam powiedzieli mi, że w tym modelu fabrycznie powinno być radio z magnetofonem. Stąd moje pytanie: czy da się coś zrobić żeby prawidłowo działało to radio które już mam (tzn nie będzie się wyłańczało, wyświetlacz będzie działał, no i sterowanie również)? Czy może muszę kupowac nowe niefabryczne radio, a jeżeli tak to jak zrobić aby bez specjalnej "przejściówki" działało sterowanie fabryczne??

Za odpowiedzi/podpowiedzi serdecznie z góy dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac niefabryczne radio bez przejsciowki tracisz sterowanie przy kierownicy i wyswietlacz. Przejsciowka jest bardzo droga, wiec pewnie taka opcja odpada.

Temat byl juz kilka razy walkowany, radze poszukac. Aby obecne radio dzialalo prawidlowo bedziesz musial wymienic wyswietlacz i sterowanie przy kierownicy. Dziwi mnie tylko fakt, ze w ogole mozna je wlaczyc skoro wyswietlacz i sterowanie nie pracuje. Z tego co wiem, aby zainicjowac prace radia w nowszych model konieczne jest wlasnie posiadanie wlasciwego wyswietlacza i sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne adaptery do fabrycznego sterowania z kierownicy (np Sony, Pioneer, JVC) są drogie - ok 400zl. Lecz ostatnio doszly mnie sluchy o niejakich uniwersalnych zamiennikach w cenie ok 150zl... W tym tygodniu postaram sie dowiedziec wiecej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir-Gutek, a to ciekawostka. Jeśli zamiennik umożliwiałby podłączenie pilota i wyświetlacza to chyba bym zakupił takie cudo. Ale jeśli za 150zł miałbym mieć tylko możliwość podłączenia samego pilota to wg mnie szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy opisywane zachowanie to typowe dla niewprowadzonego kodu. Jeśli nie wprowadzę kodu do radia tak właśnie się zachowuje pika co jakiś czas, a po 2 minutach się wyłącza. Tak więc powinno pomóc wprowadzenie kodu, chyba że się popsuło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!