Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak możliwości pisania postów


majki500

Rekomendowane odpowiedzi

Wynika to ze zmiany minimalnej ilości postów która udostępnia wstęp do działu sprzedam a równocześnie uzyskania statusu użytkownika. Obecnie liczba postów wynosi 35 sztuk i dlatego spotkałeś się z zjawiskiem braku dostępu. Faktycznie uprzednio user który napisał 10 postów miał tyt użytkownika ale zostało to zmienione.

Informacje pkt 4 regulaminu informacji dodatkowych:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=465

pozdrawiam i zapraszamy do korzystania z forum <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem sensu podwyższania poprzeczki w postaci większej ilości postów.

Nie sztuką jest zaspamować kilka działów w ciągu jednego dnia od rejestracji i mieć dostęp w ten sposób do innych - zablokowanych.

Użytkownika na forum mam od 22.06.2009, postów tylko (!) 8. O czym to świadczy? IMHO tylko o tym, że posty w stylu oh, ah, jakie piękne autko i w ten deseń w innych działach uważam za zbędne.

I pytanie moje brzmi: nie można by ustawić tego dostępu w zależności od stażu na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownika na forum mam od 22.06.2009, postów tylko (!) 8. O czym to świadczy?

 

Moim zdaniem świadczy to tylko o tym, iż nie uczestniczysz czynnie w działaniu forum. Czytasz, nic nie wnosisz od siebie. Żeby było jasne - nie chodzi mi tutaj o jak to ująłeś "oh, ah, jakie piękne auto", a o normalną pomoc w pewnych zagadnieniach, rozwiązaniach, z którymi np miałeś kontakt podczas użytkowania samochodu.

Dla mnie np. to forum jest jak rodzina, znalazłem tu wielu znajomych, poznałem wiele wspaniałych osób i posty typu "oh, ah" uważam za normalne.

Osobiście podoba mi się pomysł podniesienia poprzeczki ze względu na ilość postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-przyjaciól można znaleźć wszędzie.

Poza tym nie będę dyskutował o moim udziale na forum bo nie muszę być alfą i omegą w mechanice/elektryce/etc samochodów renault, żeby korzystać z tego forum, prawda? Czytam, zamiast zadawać po raz setny te samo pytanie - to chyba dobrze? Odpowiadam wtedy kiedy uważam że odpowiedź ma sens i coś przynosi do wątku. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie moje brzmi: nie można by ustawić tego dostępu w zależności od stażu na forum?

Skoro już się wcześniej wtrąciłem to zrobię to i teraz. Staż oczywiście jest ważny ale zabierany głos również. Zabezpieczenie ma działać dla osób które chcą umieścić tutaj tylko darmowe ogłoszenie i nic więcej.

Można w tym przypadku określić kilka przykładów postępowania. min:

Osoba rejestruje się i nic nie pisze i po pewnym czasie uzyskuje wstęp do sprzedam i potem tylko tam umieszcza swoje posty co nic nie wnosi do forum a zwłaszcza wtedy kiedy oferty są mało atrakcyjne dla potencjalnego kupującego.

Rozwiązanie z ilością napisanych postów jest rozwiązaniem skonsolidowanym, gdyż wymaga to również czasu na napisanie postów. Ograniczenie takie ma ograniczać zamieszczanie ogłoszeń w bezpłatnym dziale poprzez osoby które prowadzą działalność gospodarczą o charakterze typowo handlowo-zarobkowym którzy logują się tylko po to aby reklamować swoją firmę. Taką możliwość mają w innym dziale gdzie ogłoszenie umieszcza administrator po uprzednim skontaktowaniu się z nim.

Oczywiście masz rację że pojawienie się nagle 35 postów w stylu "piękne to auto" jest wyjściem dla nowego usera który chce ominąć bariery a dla nas złym i nie mile widzianym zabezpieczeniem aby z forum nie zrobiła się tylko tablica ogłoszeń.

Ze swojej strony jedynie mogę zadać pytanie adminowi czy oprócz ilości postów dodatkowo da radę wprowadzić czynnik czasowy. Tylko pojawi się kolejny problem nad określeniem po jakim czasie user ma prawo pisania postów w dziale sprzedam. Czynnik stażowy swoją drogą, ale bardziej wiarygodne stanowisko określała by aktywność na forum która to jest właśnie mierzona w postach a najlepiej jak by to były rozsądne posty czyli pomagające innym użytkownikom. Widać ilość postów odpowiednio blokuje dużą ilość ludzi którzy mają coś do sprzedania na forum. Nie jest sposobem określić w sposób automatyczny dla kogo blokada jest słuszna czy nie słuszna. Tak na zakończenie może w sposób troszkę nie apetyczny dla ogółu za co przepraszam z góry mogę napisać iż jeżeli user nie miał nic do napisania na forum (nie wniósł określonej wiedzy) przez dłuższy czas to dlaczego akurat ma pisać w dziale sprzedam.

mea, W dniu dzisiejszym na PW poinformuję Cię o możliwości umieszczenia ogłoszenia w dziale sprzedam.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-przyjaciól można znaleźć wszędzie.
na naszej klasie też i tam też można coś sprzedać.

A sprzedając (oferując) tutaj, oferujesz nam- czyt. e-przyjaciołom, którzy tworzą, jako to Carek napisał, rodzinę. A żeby do rodziny należeć... no cóż trzeba trochę zasłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ok> e-rodzina tutaj widzę rządzi i jak tylko ktoś zgłasza uwagę to najlepiej go zjechać. Ilość postów aby móc sprzedawać to głupota jakich mało, bo każdy może je specjalnie ponabijać i potrzebny nam taki SPAM w wątkach?

Sam pamietam jak chciałem coś wystawić na początku rejestracji, to wpisałem kilka zachwyceń nad autami i już mogłem wstawiać ogłoszenie. Inna sprawa,że jak się robi ZMIANY W REGULAMINIE to wypada poinformować o tym e-rodzine a nie że dopiero jak coś się wydarzy to się dowiadujemy,że zaszły zmiany ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pamietam jak chciałem coś wystawić na początku rejestracji, to wpisałem kilka zachwyceń nad autami i już mogłem wstawiać ogłoszenie.
no i brawo, ale ty jesteś sprytny. Tylko czy to o to chodzi, to nie portal handlowy, czy aukcyjny. Ale to już przecież wiesz ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL. Gdzie my tu kogoś zjechaliśmy? Bo ja nie widzę nigdzie bluzgania, obsmarowania, zmieszania z błotem, a takie coś mam pod pojęciem zjechanie. Dodatkowo, temat Regulamin został zmieniony 15.03.2010 (jest w tytule tematu), i jest w regulaminie info o 35 postach. Zatem jaki brak informowania? To może jeszcze z każdą zmianą regulaminu administracja ma dawać na stronę główną ogłoszenie albo wysyłać maile do wszystkich użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek34, nie wiem czy wiesz ale znaczna większość tej e-rodziny się zna osobiście i uważam, za bardzo dobre posunięcie podniesienie poprzeczki postowej. Ba, nie ma potrzeby IMO informować nas o takich zmianach w regulaminie- dotyczą one bowiem nowych osób, a my już do takich nie należymy. Jak chcesz coś sprzedać ogółowi to masz allegro, tutaj, powtarzam, oferujesz NAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego wyciągasz wniosek,że kolega Mea jest handlarzem i chce zrobić tutaj portal aukcyjny? Rozumiem jak ktoś się rejestruje wczoraj i daje 15 ogłoszeń to wtedy można taklie wnioski snuć ale tutaj nie widzę, żeby takie coś miało miejsce :roll:

 

Jeżeli było info o zmianie regulaminu to sorki,wycofuje się z tamtego zdania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!