Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim Scenicu mam taki dziwny problem w czasie jazdy jak musze gwałtownie hamować wciskam pedał do oporu ( wyczuwam koniec jego zakresu ) a hamulce mam słabe , pedał mięki ale nie są zapowietrzone , serwo działa . Czy ktoś miał podobny problem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie napisałeś jakie auto i mniej więcej który rocznik.

 

Czy jak napompujesz to jest ok??

 

Jeżeli masz auto z rocznika mniej więcej 1997-2000 i nigdy nie wymieniałeś płynu hamulcowego to być może to jest przyczyną. Płyn hamulcowy jest higroskopijny i dlatego powinno się go wymieniać co 2-3 lata. Bo skoro nasiąknie wilgoć, i zbierze się woda to podczas jazdy i częstego hamowania ta woda pod wpływem temp się skrapla i robi z niej gaz. Wówczas podczas wciskania gazu gaz się bardziej spręża niż woda. I to może być problem.

 

Rozwiązanie. Wymiana płynu hamulcowego. (oczywiście po sprawdzeniu tego co bronius napisał, oraz sprawdzeniu poziomu płynu hamulcowego)

 

A jeśli to nowy model to może jest to system wspomagania nagłego hamowania, czy jakoś tak. O tym na zlocie opowiadał drNO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wspomaganiu naglego hamowania pedal sam wchodzi w podloge, "przykleja sie" do niej, a samochod staje w miejscu, takze ewentualnie jakas dziwna awaria tego systemu moglaby powodowac takie zachowanie. Ale nie wierze, ze to nie byloby opatrzone jakas kontrolka na desce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Scenica 2 litry benzyna 8 zaworów , skrzynka automatyczna z 1997 , klocki wymieniałem niedawno z tyłu jest dobrze ale nie zmianiałem płynu może to jest przyczyna bo w to że ABS wariuje to raczej niewierze zmienie płyn i dam znać czy jest jakaś poprawa dzięki i pozdrawiam Maciek

 

[ Dodano: 2007-06-21, 22:58 ]

Witam dzięki za pomoc skonczyła ta zabawa się wimianą tarcz i klocków oraz płynu teraz już jest Ok wszystko działa jak powinno jeszcze raz wieklie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!