Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Turbina


martbex

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że Scenic to mój pierwszy prywatny diesel (druga Renia) proszę o poradę dotycząca turbiny. Otóż kopiłem Scenica 2 tyg. temu, przebieg 127 tys. udokumentowany (auto z polskiego salonu) i potwierdzony przez ASO. W styczniu br. miało wymienianą turbinę na regenerowaną. Przy wymianie świec okazało się, że turbina przepuszcza - pod gumową rurą dolotowa do turbiny znajdują się krople oleju. Mechanik zrobił prosty test, zdjął tę rurę, podłożył bialą kartkę i dodał gazu. Efekt - kartka opluta przez olej, mechanior stwierdził, ze w sumie nie ma duzo tego oleju, ale skoro turbina jest na gwarancji, to reklamować.

Zadzwoniłem dziś do turbiniarza (Fhttp://www.turbosprezarki.net/ - Firma Hermes z Międzychodu) i on mi powiedział, że turbina miała wstawione nowe części i niemożliwe żeby przepuszczała. Polecił mi bym sprawdził ciśnienie oleju silnika - być może jest za wysokie i wypycha olej. Może to tez być odma - być może jest zatkana - powiedział, albo rurki doprowadzające olej do turbiny - może tez zapchane.

Nie znam się na tym, wiec pytam czy jest to prawdopodobne, czy może turbiniarz umywa ręce. Robi wrażenie kompetentnego, wiec nie wiem co o ty myśleć. Auto kupiłem w komisie( www.autosuper.otomoto.pl) właścicielem był komisiarz, który kopił auto od I właściciela i nie zarejestrował jeszcze, wspominał mi ze to on wymieniał turbinę (taki był układ z I właścicielem, który kupił turbinę), biorąc pod uwagę, ze w ogłoszeniu auta było napisane, że jest ESP i tempomat, a go w rzeczywistości nie było mogę domniemywać, że turbinę wymieniał Pan Kaziu i rzeczywiście mógł nie przeczyścić tych rurek i odmy. Co o tym myślicie????

Dodam tylko , ze autko ma odpowiednia moc, zbiera się nawet na 6 biegu i wszystko wskazuje na to, że turbina działa tak, jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, układ był taki że 1 właściciel dał auto w komis z turbiną w bagażniku i zaufał że komisiarz wymieni tak? Jeżeli tak to turbina poszła na allegro a jeździsz na dotychczasowej. Jeżeli nie i tak jeździsz na dotychczasowej. Akurat komisiarz to ostatnia osoba która jest tu z założenia prawdomówna (patrz ogłoszenie). Skąd pewność, że wymieniona?

Po drugie turbiniarz mówi , że masz duże ciśnienie oleju czyli nie wywali zimmeringami gdzie indziej tylko akurat w miejscu mocno uszczelnionym (na ciśnienie) tak? chyba nie.

Ile tego oleju żre ? Jak do litra między wymianami to zostaw jak jest.

Jedź do turbiniarz i pokaż mu aby potwierdził czy tą właśnie turbinę naprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, No przyznam szczerze, że o tym nie pomyślałem. Zadzwonie do turbiniarza i zapytam w jaki sposob mozna stwierdzic czy zamontowana turbina jest turbiną naprawianą przez niego. Nie wiem ile bierze oleju, bo jeszcze go nie zmieniałem <ok>

Dzwoniłem do turbiniarza, powiedzial mi, ze na wydruku, ktory posiadam jest numer turbiny i mam t sprawdzic. Tylko gdzie jest ten numer na turbinie? Da się to sprawdzic nie wymontowując jej z silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!