Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Najnowocześniejszy fotoradar w Lubelskim

maciek127

Recommended Posts

Witam,

chce się podzielić smutną wiadomością.

W Lublinie działa Fotoradar- laserowy. Łapie nawet z 1km :-|

Jest umieszczony na moście. Nie jest to żadna skrzynka. przypomina ona kamerę lub lampę doświetlająca drogę.

Przypominam że jest tam ograniczenie prędkości - chyba do 70km/h - jeśli się zmieniło poprawcie.

a oto fotka. Na pewno robi zdjęcia tym co wracają z Świdnika. Nie wiem czy nie robi zdjeć co wyjeżdżają z Lublina od tyłu

fotoradar.jpg

Najnowocześniejszy fotoradar lubelski jest ręczny, truecam czy jakoś tak, laserowy, mierzy z odległości jednego kilometra, co jest prawdą, oraz ma wiele dodatkowych funkcji, który są równie zaskakujące. Między innymi nagrywa filmy, robi zdjęcia, mierzy odległość między pojazdami.

a ta skrzynka co widziałeś to czytnik rejestracji, na skradzione samochody, automat porównujący Twoje rejestrację z bazą skradzionych samochodów. :lol: Posłuchaj na cb, dużo się o tym gada ostatnio. :-D

a że dostali zdjęcia nie dziwie się, często tam stają z nowym ręcznym fotoradarem, zresztą nawet stosunkowo często rozstawiają tam trójnóg. <ok>

wiesz co właśnie wczoraj tam przejeżdżałem i wyglądało na to że był podwieszony. identyczne miał soczewki- rozstawienie. Ale ni mo wszystko lepiej zdjąć nogę z gazu w tym miejscu.

[ Dodano: 2010-04-02, 11:12 ]

a ta skrzynka co widziałeś to czytnik rejestracji, na skradzione samochody, automat porównujący Twoje rejestrację z bazą skradzionych samochodów. Posłuchaj na cb, dużo się o tym gada ostatnio.

jeśli tak mówisz wieże Ci. <ok> dzięki tobie mam lepszy humor

aż się dzisiaj tam znowu przejadę, dla potwierdzenia... <ok>

no ale w sumie, z 31 na 1 w nocy leciałem tamtędy koło 3, prędkość jakieś 160/170 i nic nie mignęło :lol:

Będę przejeżdżać tam jeszcze raz to się rozejrzę na wszelki wypadek konkretnie, a jak jest to cyknę zdjęcie.

CareK, ale kolego, ja się tutaj niczym nie chwalę, poprostu mówię że mi nic nie mignęło, żadnego flesza nie widziałem, zresztą zapraszam na tą trasę, abyś mi powiedział czy tu się da jeździć 70 km/h.

Hehe czy się da jeździć 70 km/h. 100 km/h powyżej maksymalnej dopuszczalnej prędkości to o wiele za dużo. Ale widać są ludzie, którym się wydaje, że auto opanują w każdych warunkach. Co do mignięcia - nie wiesz, że istnieją radary, które robią zdjęcia w podczerwieni? Tam nic nie musi "migać".

tak wygląda

opis funkcji:

Amerykańskie urządzenie TruCam po pomyślnym zdaniu testów rozpoczęło pracę na lubelskich drogach. Nieduży laserowy radar wyjątkowo skutecznie radzi sobie z piratami drogowymi. Robi zdjęcia i kręci kolorowe filmy w wysokiej rozdzielczości. Rejestruje wykroczenia już z 1200 metrów, przy czym kierowcy nawet nie wiedząc, że zostali przyłapani nie ostrzegają innych. Urządzenie jest w stanie zrobić 120 zdjęć na minutę. Policjanci i inspektorzy mogą go używać z wiaduktów, pobocza, a także z wnętrza radiowozu, po czym zdjęcia lub filmy przesyłają tym samym urządzeniem przez Internet do najbliższego patrolu drogówki.

żródło

post-632-1270207818_thumb.jpg

post-1-1270207818_thumb.jpg

no i właśnie, TruCam jest 'ręczniakiem', więc raczej wątpię żeby to przyczepili tam na stałe <ok>) poza tym cenę swoją ma, i jest jedyny w Polsce. Zaraz by ktoś to urwał. Chociaż często tam stają z tym urządzeniem.

A to co tam widać to na 99% jest skaner rejestracji, do porównywania z bazą skradzionych. Przejadę jeszcze raz, obejrzę i napiszę :lol:

CareK, Pewnie że o wiele za dużo, przecież ograniczenia w Polsce są stawiane z rozsądkiem, i stosownie do warunków na drodze. Czy to nie jest chore iż na drodze dwupasmowej, równej jak szklanka, bez przejść dla pieszych, z jednym skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, widoczną z dużej odległości, z odpowiednim odstępem między przeciwległymi pasami, z brakiem zabudowań po bokach drogi jest 70 km/h ?

Nie, w mojej opinii nie jest to rzeczą normalną, tylko głupotą i istnym bankomatem bez dna dla policji, zresztą jest to jedno z ulubionych miejsc do ustawiania fotografa na tym odcinku, oraz ulubione miejsce ekipy z policyjnej vectry.

Myślę że panuję nad swoim samochodem, wiem do którego momentu jest jazda bezpieczna, i pewna, pomimo swojego młodego wieku. Jeżdżę co dwa tygodnie na trasie Lublin>Paryż>Lublin, i jazda z ograniczeniami w tym kraju jest dla mnie nieporozumieniem.

A co do fotoradarów robiących zdjęcia na podczerwień: Pokaż mi jeden taki działający w Naszym Kraju, ponieważ jeszcze się z takim tutaj nie spotkałem. Raczej wszystkie fotoradary mierzące prędkość pojazdu posiadają lampę błyskową.

no i właśnie, TruCam jest 'ręczniakiem', więc raczej wątpię żeby to przyczepili tam na stałe )

zobacz rączkę jest długa i ma otwory można przecież przykręcić to do czegoś.

Jeśli jest to takie urządzenie jak mówisz to mnie bardzo cieszy bo już się bałem że dostałem mandat za prędkość i jeszcze kończące się pomarańczowe światło. Na mostku nie stała policja tylko żuk z ekipy sprzątającej.

[ Dodano: 2010-04-02, 20:15 ]

CareK, Pewnie że o wiele za dużo, przecież ograniczenia w Polsce są stawiane z rozsądkiem, i stosownie do warunków na drodze. Czy to nie jest chore iż na drodze dwupasmowej, równej jak szklanka, bez przejść dla pieszych, z jednym skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, widoczną z dużej odległości, z odpowiednim odstępem między przeciwległymi pasami, z brakiem zabudowań po bokach drogi jest 70 km/h ?

trzeba się cieszyć że nie dali ograniczenia do 50km/h ;-)