Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczący pasek


Szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze.Mam otóż taki problem: rano, jak odpalam moją Meganke to pasek zapiszczy na chwile i potem cisza.Zaczyna znowu piszczeć jak skręce kołami lub zaczynam ruszać.W trakcie jazdy cisza.Czy jest jakiś mechanizm naciągu paska? Czy jednak wymiana.Ewentualnie jaki pasek polecacie(najlepiej z linkiem).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie wygląda naciąg paska w Megi, ale robiłem to w kilkunastu innych autach i wiem, że w 90% pojazdów pasek klinowy naciąga się poprzez poluzowanie śrub mocujących alternator i naciągnięcie.

 

Zobacz na pasek bo jeżeli nie jest zniszczony lub spękany to nie warto go wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gacek_fm bardzo się mylisz, w renufkach zastosowano coś takiego co nazywa się napinacz paska. I gwarantuję ci, że za pierwszym razem wq... się maksymalnie przy wymianie :-P. W niektórych silnikach trzeba zdjąć koło i plastykowe nadkole, żeby w ogóle cokolwiek zrobić i przyda się druga osoba.

A jak pasek piszczy to trzeba go wymienić i już, z tym, że nie ma gwarancji, że nowy też nie będzie piszczał. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tak samo czasami piszczy, najbardziej przy włączonej klimatyzacji. Tak już jest od początku, wymiana paska nic nie pomogła. W sumie mi to nie przeszkadza, nic złego się nie dzieje, pewnie poprostu wilgoć sie tam jakoś dostaje. Ludzie jak są mokrzy pod prysznicem to też "śpiewają" i nic im nie jest... :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem. Jak rano odpalam chwile piszczy, natomiast jak bylo teraz tak cieplo nie piszczal wogole. Pasek byl po wymianie, piszczal zaczely nawet sie zcierac, wiec wymienilem na nowy, sprawdzilem czy te rolki sa ok i nowy tez piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mechanicy mówią, że jest to spowodowane wytartą bieżnią na rolce napinającej i prowadzącej pasek. Ile w tym prawdy nie wiem.

Koszt tych rolek jest powalający, chyba żeby spróbować kupić z jakiegoś szrotu używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Z tym wytarciem bieżni to prawdopodobne. Srednica mniejsza i napięcie paska przez to mniejsze. U mnie przy wymianie nowy pasek ledwo udało się założyć. Jakby bieżnie były przytarte to byłoby łatwiej ;-). Może przyczyną być też ten automatyczny napinacz. Z czasem siła naciągu tej sprężyny wewnątrz maleje i piszczy. Może spróbować wymiany? Chociaż koszt rzeczywiście spory. Zdejmowałem ten napinacz, żeby dołożyć smaru w łożysko i spadł mi do kanału 2 m niżej. Podnoszę go a tu kółko wyszczypane :-( . No z czego oni to robią że takie kruche? Na szczęście wykruszenie niewielkie i nie gryzie paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno tylko to prawda.

Rolka napędowa paska rozrządu na wale korbowym jest na wcisk przytrzymuje, a właściwe dociska go kółko napędu paska akcesorii (wieloklinowego jak kto woli), który zamontowany jest na wpuście.

Zerwanie, wystrzępienie i wkręcenie paska akcesorii pomiędzy te dwa kółka w 100% powoduje przestawienie rozrządu.

Dla mnie to tragiczna pomyłka konstrukcyjna, ale jak to wytłumaczyć żabojadom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!