Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, megane z 2000r. Problem był taki, że paliła się kontrolka ABS`u i raz na jakiś czas gasłą a ABS działał wtedy prawidłowo. Czytałem tematy podobne na forum i dobrałem się do białej wtyczki obok akumulatora i jak się okazało miała podgnite piny a po jej rozpięciu kilka okazało się połamanych (albo pękły gdy rozpiołem wtyczkę) wtyczkę wyrzyciłem lutując ze sobą przewody wg. odpowiednich kolorów. Na desce palą się teraz kontrolki ABS. STOP, ręcznego i SERV. Dla pewności sprawdziłem połączenia kabli ale jest wszystko ok, ładnie zlutowane. Proszę o jakąś porade czy to normalne że po rozpięciu wtyczki tak się dzieje czy moze szukać przyczyny gdzie indziej. Oprócz tej kostki nie dotykałem się do niczego innego a pali się więcej kontrolek niż wcześniej i już nie gasną tak jak kiedyś tamta jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie się paliła lampka od ABS ostatnio to okazało się że utlenione były jakieś połączenia w skrzynce z bezpiecznikami. Auto odstawiłem do elektryka, zapłaciłem 140 pln. i już wszystko działa. Jak bym wiedział wcześnie co jest powodem to sam bym sobie naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przepraszam, że odświeżam, ale ostatnio pojawił się u mnie podobny problem co u założyciela tematu. Z tym, że ja nigdzie nie grzebałem w kablach itd.

Świeci mi się od 2 dni lampka ABS, co jest mocno irytujące późnym wieczorem gdy wali mi ona po oczach dość konkretnie.

Dlaczego nagle włączyła mi się? Dotychczas nie zapalała się chyba wcale, a teraz świeci bez przerwy po przekręceniu kluczyka.

Wie ktoś z jakiego powodu tak się dzieje i jak to wyeliminować?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelson91, użyj szukajki to się dowiesz. Niewiedza nie zwalnia z obowiązku korzystania z opcji szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!