Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty


Vargas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich właśnie stałem sie posiadaczem tego auta (opis) i to mój jedyny problem falujące obroty widze że narazie nic nie udało sie ustalić chyba że ktoś juz coś na to poradził czekam na informacje :)

 

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie udało się nic ustalić.

Przyczyn może być sporo. Zacznij od sprawdzenia silniczka krokowego czy nie jest zafajony syfem, jeśli tak to wyczyść i psiknij do środka trochę wd 40. Załóż, odpal niech pochodzi i zobacz wtedy. Czysć jak zimny silnik będzie.

Kolejną przyczyną może być lewe powietrze ktore dostaje się przez uszczelkę np przy przepustnicy albo na kolektorze dolotowym.

Może filtr paliwa zawalony i pompa nie może dobić cisnienia i auto na ssaniu chodzi.

Może linka się od gazu blokuje bo przerwana gdzieś.

 

A najlepiej to oddaj do mechanika to ci zrobi :)

 

[ Dodano: 2010-09-18, 15:54 ]

Aha ja jeszcze zauważyłem że jak wcześniej miałem świece ngk 2 elektrodowe to obroty u mnie nie falowały a po wymianie na denso 1 elektrodowe czasem potrafią po wciśnięciu sprzęgla wzrosnąć lekko. Nie wiem czy to wina świec ale po wymianie to zaobserwowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ostatnio mialem problemy z wysokimi obrotami silnika w mojej megi,okazalo sie ze mam postrzepiona linke gazu[przepustnicy]i miala problem z powrotem na niskie obroty,wczesniej mycie przepustnicy,krokowki itp.teraz jest o.k a mialem sie zabierac za czujnik temperatury bo chodzil jak na ssaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam mam scenica 1 po lift 1.6 16v po wymianie silnika pojawił się problem z obrotami jak zimny obroty trzyma tak między 1,5 a 2 Tys. Po rozgrzaniu obroty falują i są od 1 do 2,5 tys . Dziwne jest to że jak się rozgrzeje ma wysokie obroty zgasze go gdzieś po ok 5 minutach zapalam obroty na poziomie 500-750 po przejechaniu paru km obroty wzrastają do 1,5 tyś. Ktoś mi podpowie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!