Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przeróbka sterowania szyb z korby na elektryc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników renault megane

Mam pytanie czy ktoś z Was przerabiał w swojej megi sterowanie szyb z korbki na elektryczne co trzeba wymienić i czy jest to możliwe.Jestem posiadaczem renault megane classic 98'

 

Proszę o podpowiedzi

 

Pozdrawiam Gregory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe na 3 sposoby:

1) możesz kupić oryginalne podnośniki szyb, w salonie jest to drogie ale np, na jakimś szrocie może to być dożo tańsze,

 

2)możesz kupić uniwersalny zestaw podnośników szyb, dosyć awaryjne zwłaszcza przełączniki

 

3) są tez zestawy elektrycznych szybek które nakłada sie zamiast korbki nie wiem jak ci to zobrazować, jest to najgorsze rozwiązanie gdyż plastykowa zębatka szybka sie psuje

 

Osobiście jeśli bym bawił sie w elektryczne szybki, to zastosowałbym opcje pierwsza, oryginalne podnośniki są dużo trwalsze, no i przełączniki szyb masz zamontowane w miejscu oryginalnym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 jak trafisz na szrocie (ASO chyba z wiadomych przyczyn odpuszczamy) to musisz jeszcze dopasować tapicerkę, nowe okablowanie (przewody, przyciski- demontaż połowy tapicerki) i na pewno jeszcze coś więcej co akurat wypadło mi z głowy.

 

Ad. 2 Tak jak CzEkCzEk, napisał o awaryjności, ale możesz zlecić to firmie, która się akurat takimi sprawami zajmuje i ma doświadczenie. Dają Ci bynajmniej jakąś gwarancję.

 

Ad. 3 te zestawy to obskurna plastikowa skrzynka (wielkości napędu CD-ROM do komputerów) wisząca na drzwiach zamiast korbki i wkurzająca pasażerów obijających sobie o nią kolana- nie polecam.

 

Dla mnie nie warto się w to bawić- sam mam z tyło mechaniczną obsługę szyb i na razie nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłaczyłem prawą stronę od pasażera .wiązka którą mam jest od anglika od

strony pasażera podłączyłem ją do strony pasażera spiałem z podnośnikiem

szyb wcisnąłem do kostki przycisk podnoszenia szyby i nic, po sprawdzeniu

nie ma napięcia . Moje pytanie czy nie potzreba jakiejś modyfikacji w

skrzynce bezpieczników .Ktoś mi mówił ż w skrzynce bezpiecznikóe powinien

być zamontowany dodatkow impulsator sterujący pracą elektrycznych szyb .

 

Pozdrawiam ,Proszę o odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli autko seryjnie nie jest wyposażone w el. szyby to na pewno w kostce w drzwiach nie ma przewodów zasilających, więc musisz sam sobie takowe sprawić, kiedyś coś takiego przerabiałem w moim poprzednim aucie komplet 4 podnośników wraz z przełącznikami kosztował mnie 100zl (orginaly z używki) zamontowanie trwało może z 4-5h musiałem sobie wiązki zrobić a na dziurki po korbkach można kupić specjalne zaślepki firmy zajmujące sie montażem takich urządzeń czasem maja na sprzedaż, ja akurat dostałem za friko ale sadze ze drogie to nie jest.

jeśli już naprawdę chcesz mieć el. szybki to warto trochę się pomęczyć ale zrobić to na orginałach bo cała reszta to totalna porażka będziesz żałować ze w to zakladaleś.

szyby.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Drzwi moga byc przystosowane do korb i silniczków musisz to sprawdzić. Umnie z tyłu tak jest jedyny problem to elektryka i gdzie wstawić przełaczniki ja założyłem z tyłu el. szyby a na przełoczniki wyciołem dziury w plastiku przy srodkowej lampce. Z przodu oczywiście mam orginał elektryczne szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!