Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozrząd z allegro do 1,9 DTI za 300zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy warto kupić taki zestaw kompletnego rozrządu z allegro?

 

http://allegro.pl/item982616022_oryginalny..._9_dti_dci.html

ten jest bez jednej rolki ale jej koszt to +80zl więc całkowity rozrząd kosztuje 300zl

lub

http://allegro.pl/item977291952_rozrzad_re...dci_jakosc.html

 

Mechanik chce za części 550 zł i nie wiem dokładnie co mi założy.

Czy zakup takiego tańszego zestawu może być ryzykowny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek niby firmowy a rolki tez uznanej marki. Myślicie że to mogą być jakieś podróby?

 

[ Dodano: 2010-04-09, 23:37 ]

Może sklepy mają zawyżone ceny przez gigantyczne marże.

Dlaczego niby rozrząd do starszego samochodu czy benzyniaka kosztuje 1/2 tego co do diesla. Przecież pasek i rolki metalowe nie muszą być 2 razy mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorylpl1, sprawdź czy w ramach wymiany rozrządu nie powinienneś wymienić koła pasowego na wałki rozrządu. Samo koło troszkę kosztuje ale jeśli się go nie wymieni to możesz mieć niemiłą niespodziankę. Ja wiem, że w moim przypadku producent zaleca wymianę rónież tego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żaden sposób tego nie określisz. Trzeba przyjąć zasadę, że albo coś jest w zestawie do wymiany albo nie. Jeśli koło jest przewidywane do wymiany za każdym razem to nie należy dyskutować tylko wymienić. W kole najdelikatniejszym elementem jest malutki klinik, który potrafi się zrywać a od tego już tylko krok do zerwania paska i remontu silnika. Ja osobiście mam założony osprzęt reuvillea (chyba tak się to pisze) i pasek Contitecha i na razie przejechane na nim ok 35tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorylpl1, trudno to zobaczyć jeśli szuka się tylko na allegro. Jak wcześniej sugerowałem udaj się do ASO i zapytaj o zestaw rozrządu dla twojego silnika. Ja tak zrobiłem i teraz wiem że za każdym razem należy wymienić koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie koła pasowego to u mnie objaw zużycia byłą taki że przy ruszaniu cały silnik się trząsł, kosz wymiany to ok 200 zł koło + robocizna do tego też warto sprawdzić pasek alternatora ja np. u siebie przy wymianie rozrządu też wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorylpl1, przecież nie musisz nic wymieniać. Ja zrobiłem tak: pojechałem do ASO wprowadzili VIN i wyświetlili ukłąd rozrządu + instrukcję serwisową i okazało się, że do mojego silnika kompletny zestaw do wymiany rorządu zawiera również koło pasowe. Takie właśnie zestawy są sprzedawane pod marką Renault. Handlarze z allegro sprzedają zestawy składane z poszczególnych elementów i rzadko kiedy zaawierają one kołopasowe aczkolwiek udało mi się kilka kompletnych zestawów nawet na allegro znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wymiany paska alternatora- to może zajść taka konieczność, ponieważ zawsze po odpaleniu samochodu jakieś 15-20s coś mi strasznie piszczy pod maską. Jak włączę więcej odbiorników prądu, albo skręcę kołami to piszczy jeszcze głośniej. Po chwili to ustaje i jest ok.

Byłem u mechanika i powiedział, że to prawdopodobnie sprzęgiełko akumulatora do wymiany. Inny mówił ze to pasek za luźny, ale wdg mnie jest naciągnięty mocno.

Sam nie wiem co to może być-ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!