Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenic 2006 automat


Kosterix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

stoję przed zakupem Scenica z 2006 roku z automatyczna skrzynią w wersji LUX PRIVILEGE.

Może coś o modelu

http://autosystem.otomoto.pl/renault-sceni...-C12171256.html

 

Dlaczego automat? bo muszę - jestem osobą niepełnosprawną i muszę mieć automat. Na razie jeżdżę Meganką htb z 2000 1.6 16V benz i jestem bardzo zadowolony, ale rodzina rośnie i trzeba coś większego.

 

Auto testuję od 3 dni.... jest zaje...fajne, pełna skóra, navi (francuskie) zmieniarka itp itd czujniki zmierzchowe wodotryski i zegar z kukułką- - na prawdę pełny wypas. Przebieg co prawda 130 a nie 119K, ale byłem z nim na przeglądzie w OSKP i wszystko wyszło wzorcowo.

Pojechałem do ASO i wywaliłem 320zl na przegląd "przed odkupem" i mile się zaskoczyłem - auto było serwisowane w ASO we Francji z regularnymi przeglądami, a przy ostatnim 128K zrobiono mu rozrząd. Po prostu aż się boję, że wszystko jest takie git.

Są drobne mankamenty: auto dookoła ma drobne poobijania, wgniecenia, zadrapania (ale faktycznie nie był poważnie bity wg pomiarów powłoki w ASO) Ma też odpryski na szybie przedniej (szyba podgrzewana) ale podobno można je naprawić w dobrym zakładzie.

I teraz pytanie pierwsze.... co o tym sądzicie?

i drugie dotyczące skrzyni biegów:

w ASO stwierdzono "brak płynności zmiany biegów przy zmianie biegów" a ja wyłapałem kilkusekundowe "klekotanie?" "stukanie?" (nie wiem jak to określić), które w ciągu 30s od odpalenia silnika można usłyszeć i lekko wyczuć na pedale gazu, tak jakby coś się włączało lub ładowało.

Czy to jest normalne? Czy ktoś miał może doświadczenie z automatem w takiej lub zbliżonej wersji? z tego co podsłuchałem w ASO to model skrzyni biegów to chyba DP0.

W Megance nie doświadczyłem nigdy czegoś takiego, ale to różnica 6 lat.

 

Będę wdzięczny za opinie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz ze nie zgodzę się co do wyposazenia. Podgrzewanej przeniej szyby elektrycznie to on nie ma, ma za to specjalną elekktryczną grzałkę w nawiewie i jak włączysz przycisk szybkiego oczyszczania szyby to ona się włączą i w nawet zamarzniętym samochodzie masz strumień ciepłego powietrza na szybę.

 

Co do meritum, na automatach się nie znam i w Sceniku nie miałem do czynienia, ale sam silnik do tego modelu jest wystarczający mimo wielu opinii że za słaby. Znaczy się jakby miał z tye 10-15KM więcej to nie byłoby źle, ale tak jak jest można go bez problemu zaakceptować. Podejrzewam że już zauważyłeś pewne różnice w porównaniu ze swoim poprzednim samochodem.

 

Wracając do przedniej szyby i jej uszkodzeń-jezeli te rysy czy odpryski zbytnio Ci nie przeszkadzają a diagności nie maja nic przeciwko to bym zostawił tak jak jest.

 

Poza tym co pokazałes to samochodzik prezentuje się nieźle, życzę powodzenia przy wyjaśnianiu sprawy ze skrzynią biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona skrzynia automatyczna to potencjalna skarbonka. Wiem, bo mojej poprzedniej pracy mieliśmy Espace z automatem, koszt naprawy skrzyni magiczny, znalezienie kogoś kto to w ogóle naprawi jest bardzo ciężkie.

Samo autko sympatyczne. Mnie osobiście takie wady lakieru nie przeszkadzają dopóki nie będą przyczyną korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koniecznie szyberdach bo jego naprawa jest dość kosztowna. Posiadam również silnik 2,0 ale z manualem i odpukać myślę,że jest on mocną ( w sensie solidną) stroną tego auta.

 

Co dokładnie powinienem sprawdzić?

Otwiera się i zamyka ok, nie ma stuków puków jedynie to na co zwrócił uwagę mój brat, że trzeba nasmarować prowadnice, bo "skacze" przy otwieraniu - nie jakoś strasznie, ale jest to jedna z pierwszych rzeczy którą planuję "uleczyć" jeśli dokonam zakupu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu aż się boję, że wszystko jest takie git.

Jak dla mnie, biorąc pod uwagę skrzynię, to jesteśmy bardzo daleko od "wszystko git". Skrzynia sama się na pewno nie naprawi - sama może ewentualnie się rozsypać do reszty, a jak już zauważono wcześniej - naprawa automatu to gruba sprawa.

 

Spotkałam się niedawno z takim samym przypadkiem - handlarz sprowadził super ekstra focusa w super ekstra cenie z lekko kulawym automatem, którego nikt nie chce mu naprawić. Jedynie w ASO chcą się podjąć, za jedyne 9tys. zł. Gość liczy na to, że znajdzie się skuszony niską ceną frajer, któremu wmówi, że to nic takiego. Na pewno się znajdzie.

 

Biorąc pod uwagę, że ceny w renault są 2x wyższe niż w fordzie, radziłabym się poważnie zastanowić. Zresztą byłeś w aso, co szanowni specjaliści na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zresztą byłeś w aso, co szanowni specjaliści na to?

 

no właśnie nie zwrócili na to stukanie uwagi, tak jakby było normalnym zachowaniem. Komputer nic nie pokazał - żadnych problemów ze skrzynią. Stukanie pojawia się za każdym razem po odpaleniu w tym samym czasie - nie znam tego auta dlatego zastawiam się czy to po prostu tak ma być czy też nie. (może jeszcze raz jutro podjadę do ASO)

Serwis zauważył tylko, że biegi nie zmieniają się płynnie - jest delikatne szarpnięcie przy zmianie biegów. Taki akurat objaw mam i w swojej Megance jak ją trochę pomęczę tzn. jak jej przydepnę trochę i agresywnie pojeżdżę to też ma tendencję do lekkiego szarpania później przy spokojnej jeździe.

Mechanik kiedyś mówił mi, że można odłączyć aku na 24h, żeby zresetować ustawienia, potem wziąć autko na przejażdżkę w trasę i "nauczyć" go delikatnej jazdy co pomoże z niższym spalaniem i ustawieniami skrzyni.

Nie wiem czy to prawda, ale może coś w tym jest, że autko mogło być "butowane" w drodze z Francji i tego wynikiem jest taka praca skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koziolk

 

kolorek fajny tylko trochę daleko, a tutaj to jest autko, które sprowadził znajomy <ok>

 

A wracając do tematu "klekotania", bo udałem się do ASO i się sprawa wyjaśniła.

W mojej Megance tego nigdy nie było słychać, ale podobno wszędzie gdzie jest ABS coś takiego występuje, a mianowicie jest to testowanie ABS przy 7km/h - jeśli nie ma błędów nie wyrzuca żadnego komunikatu i się jedzie - i właśnie to "klekotanie/pompowanie" czuć na pedałach.

 

Podobno jest to zamontowane na czymś grodziowym i dlatego tutaj to bardziej słychać niż np. w mojej Madzi thb z 2000 roku (bo tam jest zamontowane gdzie indziej).

Wybaczcie "coś grodziowego" ale z budowy auta to taki matoł jestem - a jak mówiła moja szanowna psor z fizyki "głowa nie śmietnik - musisz tylko wiedzieć gdzie szukać" dlatego tak sobie pozwoliłem.

 

[ Dodano: 2010-04-20, 23:14 ]

Pozwolisz ze nie zgodzę się co do wyposazenia. Podgrzewanej przeniej szyby elektrycznie to on nie ma, ....

 

oczywiście że pozwolę, a nawet podziękuję, bo odkrywałem dopiero stopień wyposażenia tego auta. Przetestowałem nawet to "podgrzewanie".

Faktycznie po wciśnięciu przycisku grzania przedniej szyby włącza się "turbo dmuchawa" na przednią szybę.

W trakcie wizyty w ASO poprosiłem o wydruk całego wyposażenia w jakie autko zostało zaopatrzone we Francji i.... dostałem. :-)

I co się okazało? że nie mam podgrzewanych foteli :-) poza tym wszystko się zgadza.

Autko prowadzi się dobrze, praca skrzyni nie odbiega od pracy skrzyni w moim starym aucie.

Spalanie rzędu 13l/100km dzięki mojej "ekonomicznej" jeździe po mieście.

 

Ale sprawa skończyła się tym, stałem się szczęśliwym posiadaczem rzeczonego.

Teraz pozostały duperele - bo wszystkie opłaty akcyzo/rejestracyjne już poza mną - do opłacenia takie jak np. zmiana języka na polski (70zl), dokupienie dywaników, apteczki, trójkąta i gaśnicy. No i oczywiście muszę coś zrobić z tą nawigacją, bo o ile język angielski obsługi mi nie przeszkadza, to brak mapy trochę drażni.

No i jeszcze zagazowanie bryczki, bo na benzynie to długo nie pojeżdżę przy takich wirach w baku :-)

Czy może ktoś ma odmienne zdanie co do instalacji gazowej do tego auta?

Może jakiś inny pomysł niż "bo automat dużo bierze" na takie spalanie?

Jakie odnotowujecie spalanie średnie na zbliżonych modelach aut?

 

Jednocześnie chciałem wszystkim podziękować za dotychczasowe zabranie głosu i informacje nt tego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój "w mieście" też pali ok. 11.5 do 12.00. Na gazie trzeba dodać 20% - bo taki mniej więcej zawsze jest ustawiany mnożnik (1.2) I to sie zgadza mniej więcej w parkatyce. Czyli spalanie wg. komputera 11.5 to LPG niecałe 14.

W trasie przy jeździe turystycznej czyli 110-130km/h spala do 9 litrów LPG, przy normalnej (utrzymywanie prędkości w miare stałej ok. 150km/h) - spalanie LPG rzędu 10-10.5. <to wartości licznikowe, czyli predkość faktyczna trochę mnejsza>

Ostatnio jechałem do Wrocławia A4 (w aucie 5 osób plus bagaże) - tempomat miałem ustawiony na 164km/h (co wg. GPS daje faktyczne 160km/h). W tamtą stronę średnie spalanie wg. kompa 14.5km/h (LPG ponad 17!!!). Poszedł prawie cały bak gazu. Powrotna droga spalanie wg. kompa nieco ponad 12 (też tempomat 164km/h). Chyba jechałem pod i z wiatrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic w tym dziwnego. Chyba nie myślałeś, że spalanie rośnie liniowo do pojemności czy liczby tłoków? No i scenic chyba ma wiekszy opór - wydaje mi się, że ma większą płaszczyznę przednią (oporu) niź osobówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!