Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane coupe I ph 2 ? / i cabrio:)


scooby_bp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie długo zamierzam zmienić poczciwego classica, na nowsze coupe. Teraz kilka pytan odnośnie coupe. Na co zwracać uwage podczas kupna?

 

aha, i moze mi powiedzie jak jest ze spalaniem 1,6 i 2,0? bo chyba w megankach nie ma silników 1,8? oczywiscie mile widziane tez wyniki z LPG:)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba w megankach nie ma silników 1,8?

Są, ale nie w coupe.

Przy coupetach zwracaj uwagę na stan blacharki, często po młodych kierowcach mają nieciekawa przeszłość. Reszta jak w każdym innym aucie.

Zamiast pakować się w LPG, zastanów się nad dieslem <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie nad dieslem, szczególnie ze Ojciec ma u siebie w meganie 1,5 dci 105 koni, i wystarczyła by mi taka moc. Jednak jest małe Ale. Czemu w coupetach 1,9 dci ma tylko 102/105 koni? jest to po prostu słabsza odmiana tej która ma 120 koni( chyba:D)?

 

meganecoupe02 Ty masz 1,9 dci. Co mógł bys o tym silniku powiedziec? jak ze spalaniem? i jak z osiągami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w coupetach 1,9 dci ma tylko 102/105 koni?

Bo w meganie/scenicu I nie było mocniejszych diesli. Wersja 120KM to nowsza jednostka, bazująca na tym 102-konnym silniku, wprowadzona dopiero do megane II.

Co mógł bys o tym silniku powiedziec? jak ze spalaniem? i jak z osiągami?

Spalanie zależy: od 4,5l po trasie do 6,5 w mieście (zimy nie liczę). Jeżdżę normalnie, z lekkim nastawieniem na dynamikę. Osiągi wystarczające, chociaż czasami przydałoby się więcej (chip załatwia sprawę).

Ogólnie rzecz biorąc polecam ten silnik, nie sprawia mi problemów. Zestawienie coupe + diesel uważam za jak najbardziej udane, auto stworzone dla mnie <ok> Małe, piękne, żwawe i spalanie też jest rozsądne :-) Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę powiedzieć, ze spalanie przemawia za dieslem:) głównie to będę jezdził w trasie:) Miałem okazję jezdzic megane I ph2 tyle ze z silnikiem 1,4 16v, powiem tak szału nie ma, jednak w trasie pali 6-6,5litra gazu na 100km. Jednak jest to silnik troszke za słaby, ma te 95 koni, ale to sa leniwe konie.

 

Mam jeszcze pytanko odnosnie kontroli trakcji. Jak to z nią jest w tych megankach? bo przeglądając aukcje, to czasami mozna trafic na taką "Perełke". czy kontrola trakcji to jest ASR?

 

A przy jakim przebiegu turbina zaczyna szwankować? i na co patrzec, przy zakupie diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola trakcji (esp) w coupe była montowana w 2002 roku (czy wcześniej to nie pamiętam)w bogatych wersjach i z niektórymi silnikami.

asr to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę jeździć bez esp <ok>

Skóra ma swoje wady i zalety, jak w każdym aucie, jakość nie jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym wyborem była by tapicerka pół-skórzana. i takiej chyba bede szukał<ok> a jeszcze do co silników diesla. były tam 1,9 dci i 1,9 dti? zgadza sie? dti jest to słabszy, starszy i gorszy silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę moje trzy grosze:) Ja jeżdżę na silniku 1.9dTi (98KM), jak już wspomniałeś jest to starsza konstrukcja bez CR. Spalanie jest niemal identyczne jak w dci, ale tam nie możesz zalać paliwa na jakiejś trefnej stacji bo pompowtryski są dużo bardziej wrażliwe na jakość paliwa. Ogólnie też polecam diesla ze względu na ekonomikę eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompowtryski

Renówka nie stosuje pompowtrysków <ok>

Półskóra to najlepsze rozwiązanie z możliwych, przyzwyczaiłem się już do niej i jest to dość wygodne.

Dti jest trochę głośniejszy, osiągi praktycznie te same (moment obrotowy jest taki sam), ale jak zależy Ci na podniesieniu mocy to wybierz dCi - chipem za 1000zł uzyskasz spokojnie 120KM/240Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w scenicu miał własnie silniczek 1,9 dti. i było bardzo niezadowolony, ponieważ czesto zawieszał mu sie komputer pokladowy. czy takie objawy występują tez w coupe? dodam ze to był scenic przed liftingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie objawy występują tez w coupe?

To musiał być jakiś szczególny przypadek. Poczytaj na forum o tych silnikach, nie są takie problemowe, chyba że ktoś ma ewidentnego pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nadal zastanawiam sie nad 1,6 16v, są o jakies 2 tys tansze od diesli.

To prawda, części też są tańsze do benzyny. Ale jak sam wspomniałeś myślisz też o gazie, czyli dołożysz jakieś 2500zł, pozbędziesz się koła zapasowego i części bagażnika. Poza tym, dCi fajniej się jeździ niż 1.6 <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!