Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane coupe I ph 2 ? / i cabrio:)


scooby_bp

Rekomendowane odpowiedzi

juz wybiłem sobie z głowy gaz, poniewaz nie wiem ile czasu pojezdze tym samochodem, a nie chce wkładac tyle pieniędzy, zebym musiał zaraz sprzedawac;p wiec jak cos to sama benzyka, albo diesel. Za benzyną tez przemawia jej dostępność na rynku wtórnym, oraz duzo nizsze przebiegi. Niestety diesla kupuje sie po to zeby duzo jezdzic, a ja boje sie troche o turbine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie dołączyć do tematu i zapytać o silniki 2.0 16V Chciałbym nabyć ten silnik w mocy 150KM.

Jakie spalanie? Jak się sprawuje?

Wcześniej jeździłem 1.4 LPG więc nastawiam się teraz tylko na benzynę, chyba że z jakaś dobrą instalacją LPG.

 

Blacharka, w megance 1 ph1 którą miałem do tej pory często rdzewiały tylne nadkola i blacha pod tylnymi światłami.

Jak jest w megane coupe 1ph2?

 

Jak elektronika? Czegoś unikać, i ogólnie na co zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w megane coupe 1ph2?

PhII jest bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją i jeżeli pojawia się rdza to trzeba się dobrze temu miejscu przyjrzeć. Silnik F7R 2.0 150KM był montowany w phI, w phII 2.0 iDE 140KM i w 2002 roku F4R 140KM.

Zwracać uwagę trzeba na to co zawsze, czyli elektryka wewnątrz i blachy z zewnątrz. Jak ktoś ma pojęcie to nieprawidłowości przy silniku też wychwyci.

YeloNek, nie masz do mnie daleko, jak chcesz to możemy pogadać na żywo 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcą tworzyc nowego tematu, zapytam sie w tym:) Czy w megane cabrio były tzw. twarde dachy? i czy zeby przeciąć zwykły dach, to trzeba sie namęczyć? ponieważ, wpadł mi pomysł, zeby moze cabrio kupic. Ale jest jeden problem, samochod nie będzie garazowany, będzie stał pod kamienicą a ze mam "miłych" sąsiadów to zastanawiam sie czy jest dużo problemu zeby pociąć taki dach;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 - Dzięki za propozycję, renie będę chciał kupić za jakieś czas. Więc jeśli moglibyśmy się spotkać za jakiś czas to było by fajnie. Pogadamy sobie. Pozwolę sobie odezwać się wtedy do Ciebie, ok?

 

bronius - Dzięki za ofertę, ale jednak wolałbym 16V wiem ze 8v na pewno dłużej pojeździ, ale już jakoś się nastawiłem na 16v. Nie mniej jednak dziękuje :]

 

A z ciekawości czy ktoś jeździ 2.0 16 z LPG?

Do tej pory jeździłem 1.4 LPG ale z podstawową instalacją, więc nie mam zbytnio rewelacyjnych wrażeń. Nie mniej jednak wiadomo że jest to oszczędność. A gdyby zainstalować jakąś lepszą sekwencję w 2.0 16 to jak by to chodziło? Wiem że sama instalacja LPG nie była by najtańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w megane cabrio były tzw. twarde dachy?

Nie było, tylko miękki. Jeżeli masz uprzejmych sąsiadów i brak garażu to lepiej odpuść. Sam zrezygnowałem z tego pomysłu bo mój sprzęt stoi przy akademiku a studenci maja różne pomysły. Poza tym cabrio nie wychodziło w dieslu, więc dla mnie to była dyskwalifikacja <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam:D Jako że sprzedałem dzisiaj poczciwą meganke, zaczynam sie bardziej rozglądać za nowa:) możecie mi coś powiedzieć o tej megance:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12422180

co widac na pierwszy rzut oka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie powinno byc włączników tam przy regulacji swiateł i podswietlenie?

Są przed lewarkiem zmiany biegów. Lusterka zewnętrzne z phII. Pierwszy właściciel, ALE w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem "Lusterka zewnętrzne z phII", przeciez jest to phII, wiec i lusterka będą z phII:) a z tym włącznikiem podgrzewania foteli, to pytam sie bo widziałem tam przy regulacji swiateł, a przed lewarkiem było chyyba do uchylania tylnych szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, lusterka zewnętrzne z phI, małe rozkojarzenie :) Podgrzewanie różnie było rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da określić, bo wszystko zależy od użytkowania. Jeden zawodnik zajedzie silnik po 100tys km, a inny po 300tys. To są dość udane jednostki, proste w budowie i już w miarę opanowane przez mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!