Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamiana mojej Megi na Fiata Marea Weekend?


Gość Usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

Biję się z myślami czy jest to dobry pomysł na zamianę lub sprzedaż Megi i zakup Fiata.

Moja Megi jest z września 2002r.Fiata też bym chciał z tego mniej więcej roku.

Potrzebuję kombi,adoptowałem psa ze schroniska i myślę ze w cześci bagazowej było by jego miejsce.

Megi jest mi szkoda doprowadziłem ją do super stanu choć ma przeszłość powypadkową o czym nie wiedziałem przy kupnie to bardzo się z nią zrzyłem,wszystkie części eksploatacycje ma wymieniane na czas lub nawet niektóre przed czasem.

Powiedzcie czy ten pomysł z zamianą jest dobry czy nie.

Narazie psa worzę na tylniej kanapie oczywiście w specialnych pasach bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja oczywiście należeć będzie do ciebie. Sporo racji pisze Radek,więc nie będe się powtarzał.Zakup innego auta nie koniecznie musi wiązać się z kosztami, jak dostaniesz zadbany egzemplarz z udokumentowanymi serwisami to powinno być ok. A Marea Week naprawdę fajne autko. Części nie są drogie,można dostać naprawdę ladne wyposażenie w db cenie - wiem bo sam kiedyś myślałem o tym autku.Zresztą jeździłem 2 fiatami i nie narzekałem.

Szacunek za psiaka <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś zadowolony ze swojej megi to nie zamieniaj! Ja mam megi kombi ale psiaka i tak wożę na tylnej kanapie. Jak go wsadziłem do bagażnika to przeskakiwał do przodu :-/ Proponuje założyć pokrowce na fotele + specjalna "psia" narzuta na kanapę. Zdaje egzamin. Niezależnie gdzie go będziesz wozić i tak po każdej dłuższej przejażdżce będzie pełno sierści w całym aucie i odkurzanie konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit, broń boże Stilo najbardziej nie udane auto Fiata. Nawet czas jego sprzedaży widać jakim był samochodem...

 

Jednak co do decyzji ziebice1, to jeździłem paroma Fiatami i bardzo byłem zadowolony, żadnych większych problemów oprócz rzeczy podstawowych. Wiadomo że jak się dba tak się ma. We Fiatach tylko w wyposażeniami jest średnio. Często polskie egzemplarze są golaskami. Ja bym jednak chyba poszukał sobie Megane w kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wymianę planujesz jedynie ze względu na pieska to na Twoim miejscu rozważyłbym zakup pokrowca na tylną kanapę:

http://www.allegro.pl/item992199522_pokrow..._psa_f_vat.html

zakupiłem takowy prawie 2 lata temu i spisywał się poprawnie (są w nim otwory na zapięcie psa w pasy), obecnie nie używam, bo pies którego wożę preferuje wnękę pod fotelem pasażera. Obecnie masz pewny samochód, w którym wieszcz co, jak i kiedy. Ja bym pozostał przy obecnej budzie, co innego gdyś planował odmłodzić stajnię<ok> wtedy szukaj "nowego" --> najlepiej Megane II GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stilo najbardziej nie udane auto Fiata

Wbrew przeciwnie! Auto bardzo dobre noty uzyskało nawet w crash testach. Słaba sprzedaż nie miała nic wspólnego z żadną awaryjnością, autko po prostu się nie spodobało klientom tak samo jak równie rewelacyjna Multipla lub VW Beatle. Jeśli chodzi o Stilio to Fiat jeszcze nigdy tyle nie zainwestował w rozwój nowego auta, jego testy i produkcje. Do tego mnogość silników od 1.2 16v (6-biegów),1.4, 1.6, 1.9 JTD, 2.4 w benzynie wersja Abarth (240 konna bestia) co do Marea ,protoplasty Bravy pierwszej generacji to auta już przestarzałe, często skorodowane z ubogim wyposażeniem ginące pomału z naszych dróg ,lepiej już się pchać w Megane Kombi albo poszukać Focusa Kombi, choć jak brakuje kasy można zaryzykować z tą Marea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit, Dwie osoby w rodzinie miały Stilo. Pierwsze zakupione zaraz po premierze więcej stało w serwisie Fiata niż jeździło. Wreszcie zostało postawione na parking i stało 3 lata aż się leasing skończył. Drugie jeździło faktycznie ale czy bez problemów. Ciocia była księgową w salonie na Milionowej w Łodzi więc prawdy nie powie ile razy w pracy autko było na serwisie, choć sama powiedziała że bardziej zadowolona jest z Bravo(tego nowego oczywiście) niż ze Stilo. Jedno i drugie było 1.9 JTD. Ale oczywiście nie wolno na podstawie dwóch aut mówić że coś jest złomem, choć doświadczenia odradzają mi zakup tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit, broń boże Stilo najbardziej nie udane auto Fiata. Nawet czas jego sprzedaży widać jakim był samochodem...

 

A ja się nie zgpdzę. Ojciec ma STILO - 1.6 z 2002 roku./ Przebieg mocno powyżej 220kkm. I generalnie nic się nie psuje. A przynajmniej nie mocniej niż w mojej megi z 2006 roku i przebiegu 70kkm. A na pewno nie wstawiał 4 razy sprzęgła.

 

Co do kwestii ceny - STILO było zbyt drogie jak na fiata, ale za to pierwsze egzemplarze bbyły naprawdę wypasnie wyposażone i to spowodowało jego przegraną na rynku. Potem jak obcieli poziom wyposażenia i cenę poszło już lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!