Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nieprzyjemny zapach oleju wewnątrz meganki.


sebcio76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnie dni przyniosły cieplejszą pogodę <ok> i wraz z nią pojawił się zapach oleju wewnątrz auta. :cry:

Podczas jazdy z włączoną klimatyzacja nie ma nieprzyjemnego zapachu, tylko podczas jazdy z włączonym wiatraczkiem – zimny nawiew , gdy powietrze jest zasysane z zewnątrz auta. Wcześniej podczas jazdy z włączonym ogrzewaniem nie czułem tego zapachu.

Sprawdziłem w szukajce- klima jak na mój gust odpada ładnie pachnie

płynu od chłodnicy nie ubywa,

silnik suchy.

Poziom oleju w normie

Co to może być :-):-):-)

Auto kupiłem w lutym więc się go dopiero uczę.

Jeszcze jeden element który dziś zauważyłem i mnie zaniepokoił jak odcinam dopływ powierza z zewnątrz jest dziwny stukot w okolicy podszybia od strony kierowcy- czy to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden element który dziś zauważyłem i mnie zaniepokoił jak odcinam dopływ powierza z zewnątrz jest dziwny stukot w okolicy podszybia od strony kierowcy- czy to normalne??

 

I tak i nie. To silniczek zamykania obiegu. Jeśli zamyka i otwiera to ok, ale jeśli bardzo go słychać to może mieć wyrobioną zębatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadąc w korkach sprawdziłem, zapach dostaje się poprzez uchylone szyby a nie z kratek wentylacji. Jeszcze raz patrzyłem przy silniku szukając wycieków płynów oleju lub czegokolwiek i NIC :evil: :shock: :shock: Skąd ten zapach <ok>:-):-)

Może jest jakiś znawca tematu z Poznania lub okolicy żeby lunął na moje autko??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim oleju mowa? Silnikowym czy napędowym? Sprawdź szczelność korka pod tylna kanapą, oraz stan przewodów paliwowych (pod spodem auta, prawa strona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sprawdziłeś filtr

Na wszelki wypadek dziś wymieniłem filtr powietrza i filtr kabinowy za jedyne 70zl na stacji , chcieli 50zł :evil: za wymianę ale 10 min i sam wymieniłem( chwalipięta) <ok> ,

Filtr kabinowy był cały zawalony( mówiąc delikatnie).Powietrza taki se ale dałem nóweczkę, może się odwdzięczy megi.

Mam pytanko bo jak wymieniłem filtr kabinowy to jest tam pokrywa owego filtra która powinna być przykręcona u mnie nie była Jakie tam są śruby?? Jaki gwint???

Co do korka pod siedzeniami znalazłem go zdjąłem osłonkę i 3ma mocno jakąś tam nakrętka, ale zapachów też nie czuć na postoju.

To musi być gdzieś przy silniku bo czuć jak się rozgrzeje.

Pod silnikiem , samochodem wycieków brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko bo jak wymieniłem filtr kabinowy to jest tam pokrywa owego filtra która powinna być przykręcona u mnie nie była Jakie tam są śruby?? Jaki gwint???

U mnie też ta pokrywka nie jest przykręcona i trzyma się dobrze. Wystarczy zwykły torx z plastików z wnętrza, ale jest on tam zbędny, przyczyna musi być gdzieś indziej, chyba że ktoś coś czyścił ropą w okolicach wlotu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykły torx z plastików z wnętrza, ale jest on tam zbędny,

U mnie minimalnie unosi pokrywke filtra kabinowego więc wkręciłem jakąś tam śrubeczkę i jest już "sikalafą", albo O.K., jak kto woli.

 

chyba że ktoś coś czyścił ropą w okolicach wlotu powietrza

Megi kupiłem w lutym i jest opcja na to że ktoś wczesniej mył auto( silnik) jakimś ustrojstwem i stąd zapach po rozgrzaniu silnika.

Jak megi znosi mycie komory silnika karcherem??? co na to elektronika???

W lanosie myłem odpalałem i jechałem jedynie ford miał opory przed myciem ale po 30min jechał dalej, ale to zawsze były benzynki a teraz pierwszy diselek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak megi znosi mycie komory silnika karcherem??? co na to elektronika???

Dla dCi to żaden problem. Nie zalewasz cewek, kabli wn jak w benzynie więc jest <ok>

Omijamy okolice komputera, warto owinąć puszkę reklamówką, tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!