Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozmieszczenie głośników...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedyś czytałem forum o CarAudio i tam pisano, że głównie z przodu jest scena, z tyłu ma dopełniać ją bass...

I teraz mam pytanko gdyż posiadam zestaw odseparowany Helixa, oraz dwudrozne glosniczki JBL...

Teraz mam zamontowane tak:

- w podszybiu gwizdki

- w drzwiach niskotonowe głośniki od zestawu

- w tylnej półce głośniki dwudrożne...

 

Czy ma sens zrobić tak:

- Gwizdki jak są

- w przednie drzwi wsadzić głośniki dwudrożne

- w półkę wmontować niskotonowe.?

 

Wczoraj jechałem z tyłu w autko - pierwszy raz od długiego czasu, no i tak głupio słychać, bo słysze dźwięk zza siebie, a tak dzwięk o wysokiej częstotliwości by leciał z przodu, a z tyłu tylko bass by to dopiełniał... Co wy na to.? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach to masz głośniki średnio-tonowe ;p Dlatego właśnie "tnie" się je, by nie grały zbyt szerokim pasmem (i nie jest to te najniższe), bo jest to dla nich szkodliwe. Osobiście to po prostu wywaliłbym te JBL'e na Twoim miejscu. A do basu możesz kupić coś takiego np: http://audiomanufaktura.pl/wyprzedaze-i-pr...-br-bestseller/ + wzmak jakiś, bo głośniki z zestawu nie są od tego.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach to masz głośniki średnio-tonowe
to są głośniki szerokopasmowe albo też średnio-niskotonowe. Nigdy nie średniotonowe. Uwierz nie chciałbyś słyszeć brzmienia średniotonowych.
"tnie" się je od dołu, by nie grały zbyt szerokim pasmem
raczej od góry, od dołu sam głośnik jest dla siebie filtrem. W zestawach dwudrożnych stosuje się jedynie filtr odcinający średnio-niskie pasmo od głośnika wysokotonowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu woofery też się tnie, żeby nie grały poniżej ~60-100 Hz (w zestawie z subem w bagażniku)

A co do średnio-tonowych. Tak mój błąd, są to oczywiście takie jak napisałeś. Chodziło mi o to, że nie są to po prostu stricte nisko-tonowe głośniki <ok>

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego uparłeś się na tą tylną półkę ? Przykryj ją jakimś czarnym materiałem, żeby nie było widać dziur i kup jakąś skrzynkę do tyłu (skrzynka=tak, tuba=nie <ok> ). Najtańszy wzmacniacz używany to koszt około 100-150 zł za jakąś 2-kanałówkę. A czemu nie w półkę to pkt 5.5 w przyklejonym temacie w pdf'ie Bartka Nazara.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!