Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drżący pedał sprzęgła


T.Boy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem: od wczoraj zauważyłem, że przy zmianie biegu (szczególnie na wyższy), gdy silnik jeszcze ma obroty, przy wysprzęglaniu pedał sprzęgła drży. Uczucie jest podobne do działania ABS-u na pedale hamulca. Gdy silnik jest zimny problemu nie ma. Dziś otworzyłem maskę i zobaczyłem, że łapa od sprzęgła drży (wibruje ), tzn. porusza się rytmicznie do przodu i do tyłu. Drżenie jest dosyć mocno odczuwalne na pedale sprzęgła. Biegi wchodzą dosyć przyzwoicie, sprzęgło się nie ślizga, dźwignia zmiany biegów (po dotknięciu) delikatnie wibruje i po puszczeniu gazu skacze do przodu.

Co to może być (sprzęgło, skrzynia)? Silnik E7J 764, skrzynia JB1095

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem linkę, ale jest dobrze napięta. Wibracje przenoszą się z łapy sprzędła poprzez linkę na pedał w kabinie. Częstotliwość i siła tych wibracji zwiększa się wraz z obrotami silnika.

Mechanik, u którego dziś byłem twierdzi, że to sprzęgło :shock: . Jeszcze nie miałem tak, aby zużyte sprzęgło dawało takie objawy. Ale może się mylę.

Może ktoś z was miał już taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że to łożysko. Choć łożyska oporowe dawały mi objawy w postaci szumu lub terkotu a nie wibracji.

A czy może dawać takie objawy urwana łapa (widełki)sprzęgła? Bo jakoś dziwnie wygląda, ale może mi się tak tylko wydaje.

 

[ Dodano: 2010-04-25, 01:24 ]

Wczoraj przyjrzałem się poduszkom silnika i zwróciła moją uwagę poduszka pod skrzynią (widoczna od strony prawego koła). Wygląda ona na urwaną. Może to ona jest przyczyną tych wibracji?

 

[ Dodano: 2010-05-25, 23:24 ]

Jednak łożysko i docisk.

Jak założyc łożysko ("lata" po wałku sprzęgłowym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!