Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaciski / Tarcze hamulcowe - wymiary


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję pomocy. Mam zamiaru u siebie w aucie po małych przeróbkach wymienić tarcze hamulcowe na większe - szukam zacisków ze Scenica II i:

 

Główne pytanie: jakie tarcze były montowane w Scenicu II 1,9 120KM na przodzie i na tyle (chodzi o wymiar w mm)

 

Pytanie pomocnicze: Spotkałem się z różnymi producentami zacisków - kolega kupił przednie zaciski ATE pod tarczę 300mm a ja mam oferowane BOSCH ale brak na nich jakiegokolwiek oznaczenia. Tylne od tego kompletu to zaciski TRW.

 

Ja się gubię juz bo spotkałem się z przednimi zaciskami ATE 280, ATE 300 i Bosch - nie wiem pod jaką tarczę. Czy ktoś mi jest w stanie pomóc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shymek, witam Cię serdecznie :)

 

Zainspirowałeś mnie już wcześniej tymi tarczami i ja do megany prawie ogarnąłem temat,

bosch był do 2005 r. potem ate (tak wywnioskowałem po allegro itp. różnica tylko w zacisku tarcza idento)

scenic z przodu miał różnie tzn. raz 280mm a raz 300 zalezy od silnika i rocznika

a z tyłu 270

za to grand scenic z przodu zawsze 300 a z tyłu 274mm

 

najprościej kup tarcze 300/24mm pod scenica zacisk bosch na przód

a tył 270 scenic z zaciskiem trw :)

 

PS. zmieniłeś silnik? pytam z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika tajemnica :) Na razie clio się modzi znacznie a ja śmigam drugim clio :)

 

Czyli te zaciski co mam do kupienia (120 zł komplet :shock: 2 prżód i 2 tył) od Granda to będą 300 przód i 274 tył? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie tam są felgi bo widziałem dziś tylko i wyłącznie zaciski - już zdemontowane :) Dlatego się pytam po czym rozróżnić zaciski - znaczy do jakiej tarczy pasują.

 

One są od Scenica II grand 2004 1,9 dCi - przednie to BOSCH, tylne to TRW - i tyle na chwilę obecną o nich wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie

Pytanie mam odnośnie wymiany tarcz hamulcowych, z postów wnioskuje iż grzebaliscie w hamulcach ( zmiana srednicy tarcz). W moim aucie standardowo sa z tyłu tarcze 270 mm, mam pytanko czy ktos probował założyć tarcze 300 mm na przód?Oczywiście razem z innymi pierdołami ktore będzie trzeba wymienić. Teoretycznie 2 cm w średnicy to nie duzo, czy nie będzie problemu z ocieraniem zacisku o felunek? Felga 15 cali, chcialbym więcej ale ceny opon jakos mnie zniechęcaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(280mm) felga 15" ledwo pasuje

dzięki za odpowiedź, :-) poszperałem troszkę w danych katalogowych i wyszło iz wszystkie Scenic Grand maja podstawowe felgi 16 cali wywnioskowałem iż z powodu większeko zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!