Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Nowy", pierwszy Megane


jezior85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Chciałbym się Was zapytać, jako doświadczonych użytkowników Renki, czy jest możliwe kupienie przyzwoitej Meganki II w cenie do 18000 zł? Mam niestety tylko tyle do wydania - byłoby to moje pierwsze, własne auto. Megane bardzo mi się podoba, ale wydaje mi się, że próg, który sobie wyznaczyłem może być zbyt mały aby zakupić w miarę porządny egzemplarz. Chodzi również o wersję silnikową. Większość w tym przedziale ma silniki 1,6, które niestety nie cieszą się wielkim zaufaniem. Poza tym zdaję sobie sprawę, że w tej cenie będą te, przy których wiele nie zrobiono (rozrząd, olej ...). Proszę Was o szczerą odpowiedź - czy w ogóle zawracać sobie nim głowę? Jakie auto do tej ceny polecacie? Proszę, piszcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA dci trochę mało, 1,6 sporo osob płacze ale jeździ nimi jeszcze więcej poszukaj na forum informacji na forum bo jeśli czegos nie przekreciłem to chyba renault wprowadziło później jakieś zmiany w tym KZFR i powinny byc juz dobre( Oczywiście nie oglaszając akcji serwisowej tylko ja Ci padnie kupujesz drugie a oni zarabiaja .. Może faktycznie zastanów się nad 1,4 no tyle ze demon predkości to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to znalazłem Megankę 1.4, 2003 rok. Byłem na przeglądzie ASO i okazało się, że do wymiany są:

1. Wydech tylny - w sensie końcówka tłumika,

2. Czujnik w drzwiach kierowcy nie reagował na otwarcie drzwi - światło w samochodzie się nie zapalało (reszta drzwi w porządku),

3. I jakieś podpory amortyzatorów w przodzie.

 

Reszta była w porzo (elektryka, zawieszenie, olej, silnik itp....). Jak myślicie ile można zejść z ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic poważnego nie ma w tej Megi, nie napisałeś jaki przebieg, jakie wyposażenie, stan ogólny itp, ciężko coś wyrokować, czy próbować schodzić 1000 zł w dół, czy brać jak najszybciej jako okazję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić ale musisz iść też na ustępstwa. Nikt przy zdrowych zmysłach nie odda samochodu bez żadnej wady za bezcen.

Aktualnie będę sprzedawał swoją i obniżyłem cenę ze względu na pękniętą szybę i delikatny luz na maglu. Za to jest dopiero co zrobiony rozrząd (fv i gwarancja) i wymienione Koło zmiennych faz i parę innych rzeczy. Ma udokumentowany przebieg i znaną historię.

Realnie meganka w całkowicie dobrym stanie z lat 2002 - 2003 to minimum te 17000zł i nie będzie to Lux Privilege czy nawet Dynamic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego:

http://otomoto.pl/renault-megane-1-5-dci-i...-C13274383.html

Co o tym myślicie? Dzisiaj jadę ją zobaczyć i zbadać, jak będzie ok to biorę...

 

Tamten co był ze mną w ASO jest już historią - koleś się wywinął, a ja straciłem 3 setki! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!