Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lekki smrodek spod foteli


Rekomendowane odpowiedzi

witam

od jakiegoś czasu walcze z lekkim smrodkiem w aucie. mam wszystko wysprzątane wymyte i wyszorowane, a mimo wszystko jak wsiadam do auta to lekko czuć jakby śmierdzącymi skarpetkami. klimę regularnie odgrzybiam i nie śmierdzi, nawet troche pachnie crc więc odpada. doszedłem do foteli przednich i z tamtą poczułem ten zapach. nie jest tam mokro ani nic, ale jest tam taki szary gruby materiał ala wełna mineralna (patrz fota niżej) i poczułem, że to on śmierdzi. macie jakiś sposób żeby to nie śmierdziało? ewentualnie gdzie może być jeszcze inne źródło takiego zapachu. podobno koło schowka się woda gdzieś zbiera czasami. gdzie to moge sprawdzić? mam dywaniki welurowe, ale są wyprane.

25s6ezr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problem z tym że w Megane, i latem od klimatyzacji nazbierała sie woda i nasiąkło to wszystko, po wyschnieniu śmierdziało stęchlizna tak jak by... nie miły zapach, zobaczy czy nie zbiera Ci sie tam woda podczas włączonej klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban widzę że też jestes wtajemniczony w temat :) podobno stały numer w Megane, nie wiem jak ze Scenikiem.

 

Na dole pod samochodem powinna być rura odchodząca od nagrzewnicy. Jest ona od skraplacza klimatyzacji, możliwe że ta rura jest zapchana i woda nie ma gdzie uciec to sie przepelnia i dostaje do kabiny z tąd ten zapach.

 

Od strony pasażera ( u mnie to jest za klapką filtra kabinowego, wkładam rękę pod nagrzewnice i czuje ta rure )

 

Zresztą pisałem kiedys temat na forum tutaj :)

Poczytaj i poogladaj zdjęcia. Pewnie w sceniku jest tak samo.

 

http://megane.com.pl/megane-ii-phi-klimaty...04r-vt16036.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura od odpływu wody z klimy jest czysta, bo ją wyjmowałem rok temu, żeby odgrzybić klime (zdjecia dałem na forum jak to wygląda). byłbym wdzięczny jakbyście mi jeszcze napisali na co uważać żeby nie urwać z tych listew jakis zaczepów przy zdejmowaniu. obudowa tych kratek od klimatyzacji jest wmocowana w wężyk odpływowy. musiałbyś mieć co najmniej z litr wody tam, żeby to wycisnęło i przelało się. gumki blokujące ten odpływ są w miarę miękkie, a sama rurka jest nie możliwa do zabrudzenia od zewnątrz (czyt. od spodu auta jakimś błotem). jedyną opcją jest więc nieużywanie filtra przeciwpyłkowego i zabrudzenie klimatyzatora jakimiś liśćmi czy czymś. stąd wniosek, że źródłem problemów większości userów jest inne miejsce aniżeli dół plastikowej obudowy klimatyzatora, gdyż oznaczałoby to, że większość wyrzuca z tamtąd filtr i nie daje nowego.

 

zdjęcie prezentujące dolną część plastikowej obudowy parownika. jak widać to co trzymam w ręku jest dosyć duże i jest zintegrowane z rurką.

xpq6o4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!