Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie się podział mój olej?


niko009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moją Meganką. Mniej więcej miesiąc temu sprawdzałem poziom oleju na bagnecie, i miałem na maxa, to samo pokazywał czujnik elektroniczny. Wczoraj wybrałem się na małe grillowanie do rodziny. Wieczorem po przekręceniu stacyjki zaskoczył mnie poziom oleju, czujnik pokazywał tylko połowę. Sprawdziłem od razu bagnetem aby wykluczyć błąd elektroniki ale jak się okazało ta niestety miała rację:) Auto stało oczywiście w poziomie, nie na jakimś podjeździe. Pod autem sucho, w czasie jazdy też nie zauważyłem za sobą zasłony dymnej, tym bardziej, że silnik nie byłby chyba w stanie spalić takiej ilości na 50-kilometrowym odcinku. Ktoś ma jakiś pomysł co mogło być przyczyną i gdzie się podział ten olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź obudowę sprzęgła. Może poszedł uszczelniacz od strony skrzyni biegów. Skoro auto nie spaliło oleju i nie ma wycieku pod miską to bardzo prawdopodobne, że przez uszczelniacz choć mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna możliwość sprawdź czy niema tego oleju w chłodnicy(zbiornik płynu chłodniczego) ja tak kiedyś miałem, poszła uszczelka pod głowicą i olej poszedł mi w płyn chłodniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie nagle... wg tego co opisujesz stało się to po "dłuższej trasie"... objaw pasuje to sytuacji w ktorej jezdzac normalnie po miescie - niedogrzany silnik, ktorkie odcinki - do oleju dostaje sie niespalone paliwo... i pomimo tego ze silnik pali troche oleju, stan pozostaje bez zmian (czasem nawet lekko przybywa).

przy dluzszej trasie - jak silnik sie ladnie nagrzeje i pracuje rownomiernie, to paliwo odparowuje z oleju. typowa sytuacja w silnikach już z pewnym przebiegiem - (tylko ta trasa trochę krótka).

 

sprawdź jak będziesz teraz jezdził w nornalnym trybie, czy bagnet pachnie paliwem, to bedzie oznaczac ze silnik zachowuje sie w wyzej opisany sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!