Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przesiadka ze Stilo JTD na Megane II 1.5 dCi


przemek24

Rekomendowane odpowiedzi

waldek708

 

I to jest właśnie typowe polskie rozumowanie.....jak mi się nie udaj, to innym też nie może.

Kolego waldek708, wielokrotnie udało mi się spalić mniej niż 6L ON jeżdżąc moim Scenikiem II z 1.9 dCi. Mówię o średnim spalaniu po wyjeżdżeniu pełnego baku. Obliczenia robię na podstawie zatankowanej ilość paliwa a nie wskazań komputera pokładowego.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi;) Wasze posty o spalaniu wzbogaciły moją wiedzę nt. temat. Tutaj pochwale się, że mój JTD na dystansie ~4tys. km pokazywał średnio 6.1l/100km i na tą chwilę jest identycznie na dystansie 550km. To tyle o spalaniu. Reasumując pozostaję przy silniku 1.9. Subiektywne moje odczucie jest takie, że troszkę żal mi przesiadać się na jednostkę słabszą od tej, z której teraz korzystam.

 

Teraz może coś o wrażeniach z jazdy. Ktoś wyżej pisał, że to jednostka (1.9dCi) bardzo kulturalna i jeżeli jest choć ciut mniej kulturalna od 1.5 dCi, to i tak rewelacja. Ktoś, kto zna Stilo wie, że JTD-ki do cichych i spokojnych nie należą. Nie można im za to odmówić dynamiki i elastyczności. Z tego, co się ogólnie orientuję silniki 1.9 dCi sprawują się jeszcze lepiej, co mnie co raz bardziej do nich przekonuje. Mam nadzieje, że podzielicie moje spostrzeżenia.

 

Ostatnią kwestią, która mnie interesuje, to poziom komfortu wewnątrz oraz samo zawieszenie. Tak się nieszczęśliwie składa, że nigdy nie miałem przyjemności jechać Megane II, więc pytam Was tutaj. Wiadomo, że to francuskie toczydełko będzie wygodne, ale czy np. fotele nie są za miękkie i jak trzymają na boki? Jak z zawieszeniem, też jest tak miękkie jak w Megane I?

 

Wszystkim wielkie podziękowania. Muszę w praktyce przekonać się teraz do autka, bo już od dawna planuje jego zakup i poczekam jeszcze nawet rok, ażeby znaleźć sensowny egzemplarz. Będzie to na pewno diesel i tutaj będę skłaniał się zdecydowanie w stronę 1.9, a co do 1.5, to nigdy nie mówię nigdy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Diodak, z całym szacunkiem i z polskim rozumowaniem napiszę tak...ja średnio wyjeżdzam 2 PEŁNE BAKI tygodniowo i naprawde się kiedyś zaprę,urządzę emerycką jazdę.Póżniej będę się chwalił na forum,że mi autko spala 5.2l/100km :) Tylko sam nie wiem po co?Gdyby zależało mi na tym litrze mniej to jeżdziłbym 1.5dCi.

. Mówię o średnim spalaniu po wyjeżdżeniu pełnego baku
Nikt,żadne pismo fachowe nie podaje wyników średniego spalania na podstawie przejechanych załóżmy 1000km.Na wyniki podawne przez producenta tez można przymknąć oczy...są dużo zaniżone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał meganecoupe02, trzymajmy się tematu.

 

przemek24, siedzenia doskonale trzymają na boki jeżeli chodzi o seryjne siedzenia, nie są miękkie ani też z kamienia, jak dla mnie idealne, nie boli kręgosłup i człowiek jest dobrze ułożony.

 

"Nigdy nie mówisz nigdy" - mówisz tutaj o silniku 1.5DCi, nie posiadam co prawda osobiscie tej jednostki ale czytając opinie użytkowników ( nie wszystkich oczywiscie - do zadowolonych posiadaczy 1.5 DCi ) jest awaryjnym silniczkiem : przykład tutaj kolegi z forum : http://megane.com.pl/lukasz121-megane-ii-p...htm?view=newest . Pękniety korbowód, przy tych silnikach przy 180 tys km często właśnie nie wytrzymuje 3 korbowód, oraz układy wtryskowe Delphi ( przed 2005r ).

Szukaj silniczka o mocy 130KM , i porównaj dynamikę i elastyczność z silnikiem JTD ( o kulturze nie wspomne )

PS. Wiem bo miałem Punto II z silniczkiem JTD, oraz benzynowym 1,8. Parę fiatów miałem, na awaryjność nie narzekałem co prawda :)

 

http://allegro.pl/item1032627979_megane_ii...ja.html#gallery

Ka koledze poleciłem ta Megane właśnie będzie jechał ją obejrzeć co prawda 02 ale się dogadają myślę :)

Zdecyduj się poszukaj parę Meganek i umawiaj się przejedziesz się i w końcu wybierzesz najlepiej jakas wersje wypasioną np Lux Privilige.

 

 

W tych silniczkach już trzeba zadbać o turbinę, więc o tym pamiętaj! Kupując możesz sprawdzić turbo w taki sposób "na oko" oczywiście najlepiej na stacji diagnostycznej.

Na słuch - przysłuchaj czy turbo ma jakiś inny charakterystyczny dźwieków : buczenie, dziwne gwizdanie, wiadomo standardowe "pssyt" musi być jak to każde turbo:D

I oczywiście po dłuższej trasie pozwól silniczkowi popracować z minutkę na biegu jałowym przed zgaszeniem aby turbo ostygło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc. Każda wskazówka jest dla mnie bezcenna. Nie wiem kiedy kupie nowe autko, ale jak to się stanie, to na pewno się pochwalę. Jak na razie jeżdżę spokojnie Stilem i będę tutaj zaglądał z racji, że w domku jest Grand Scenic i czasem wskazówki użytkowników forum mogą się przydać. Dla ciekawostki dodam, że na autokąciku i forum fiata jestem dość często i szukam tam rozwiązań swoich problemów z autem. Co do GScenica od momentu zakupu nie ma z nim problemów, co świadczy o dobrej jakości i małej usterkowości - tutaj "odpukać". Stąd moja aktywność tutaj jest dość niska. Dziękuje jeszcze raz. Na pewno będę tutaj zaglądał i szukał porad, oby nie za często.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!