Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przesiadka ze Stilo JTD na Megane II 1.5 dCi


przemek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Noszę się z zamiarem kupna używanej Meganki II z silnikiem diesla 1.5 dCi 105KM. Rocznik w jaki będe celował to 2005-2006. Ważne, aby trafić na model z silnikiem 1.5 dCi 105 koni i dobrze wyposażony. Obecnie jeżdżę Stilem 1.9 JTD 115 kucy i okazyjnie GSceniciem 1.5 105 koni. Kultura pracy silniczka 1.5 i spalanie to wprost rewelacja i dlatego wybór padł na niego. Ponadto niższe składki na OC też do mnie przemawiają. Do tego katalogowe osiągi całkiem przyzwoite jak dla megane II. Niestety osobiście nie jeździłem zwykłą meganką z tym silnikiem i chciałbym usłyszeć jakieś opinie nt. dynamiki i spalania. Jazda GScenikiem niewiele mi powie, bo to ciężkie auto (~1500kg) i obecne moje 115 konne Stilo jest bardziej dynamiczne, co nie powinno dziwić. Generalnie skłaniam się w stronę ekonomii i najistotniejsze jest dla mnie średnie spalanie, ubezpieczenie, a potem dopiero osiągi. Będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami z jazdy meganką z tym silnikiem. Ciekawi mnie ile Wam palą i czy faktycznie z dynamiką nie jest źle!?

 

Przekrój suchych danych technicznych za www.motofakty.pl

 

[center:f605a91fb9]Megane II 1.5 dCi vs. Stilo 3d 1.9 JTD

 

105 koni vs. 115 koni

240Nm/2000obr./min vs. 255Nm/2000obr./min

0-100 11,1 s. vs. 0-100 10,3 s.

śr. spalanie 4.5l/100km vs. śr. spalanie 5.3l/100km[/center:f605a91fb9]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 82 KM więc spali troszkę mniej, jadąc delikatnie w trasie ok 4-4,5 autostrada: 5.5-6.5 miasto (wroclaw-korek) 7.5. mysle ze do 105 KM mozesz dodac 0.5-1l więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Ten silniczek to rzeczywiście rewelacja. Mój tata taki w swoim GScenicu ma i naprawdę zazdroszczę mu tej ciszy w kabinie. Dlatego będę szukał megi właśnie z nim. Niestety jak na Granda, to trochę zwyczajny silniczek, gdzie dynamika jest na co najwyżej przeciętnym poziomie. Odczucie moje też jest inne dlatego, że Stilo jest naprawdę bardzo dynamiczne i taki GrandScenic musiałby mieć chyba 150 koni pod maską, aby fajnie brykać. Niemniej jednak przyjemność jazdy Grandem z tym silnikiem jest ogromna. I do tego to spalanie:)

 

Regulamin :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mógłbyś również rozejrzeć się nad bezawaryjną jednostką 1.9 DCi po 2005 w wersji 130 KM spalanie też nie jest wysokie. Nie wiem czy Sceniki wychodziły z silnikiem 2.0Dci ale ogólnie jeżeli chodzi o spalanie to silniki DCi spisują się nieźle. Wiadomo wyższe opłaty, ale jadać silnikiem 1.9 będziesz mniej cisnął niż w silniku 1.5 by rozpędzić w miarę duży samochód jakim jest Scenic i spalanie może być podobne.

Na trasie przy 90-100 km/h moją Megane 1.9 DCi 120KM spala 4,4 4,6l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

Poza opłatami OC silnik 1.9 dCi wydaje się rzeczywiście odpowiedniejszy. Faktycznie nie trzeba go kręcić, żeby ciągnął mege do przodu, a spalanie nie będzie wiele wieksze od 1.5. Osobiście nigdy nie miałem styczności z tym silniczkiem. Możecie coś bliżej napisać, jak z kulturą pracy i komfortem w kabinie? Interesuje mnie czy buda drży i w środku się trzęsie czy też jest zupełnie cicho bez wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie przy 90-100 km/h moją Megane 1.9 DCi 120KM spala 4,4 4,6l.
to jest spalanie chwilowe i nie ma sie czym chwalić.Moja laguna na 6 biegu przy 110km/h tez pokazuje 4 z haczykiem...ale przeciez takiego spalania nie da się na dłuższą mete utrzymać.

 

no wlasnie średnie, chwilowe przy 80km/h na 5 biegu to nawet 2 z hakiem pokazuje. ostatnio na trasie wroclaw-warszawa-wroclaw jadac normalnie mialem 4.7 a ostani kawalek mozna bylo pałowac :) ale megi jest lzejsza od laguny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chwilowe, ale wjeżdżając na trasę utrzymuję tę prędkość i tak chwila nieraz trwa 30 minut. Mowa tutaj o średnim spalaniu w trasie a nie cyklu mieszanym.

 

Dokładnie mozęsz rozejrzeć się nad DCi 1.9 DCi będziesz naprawdę zadowolony z tego silniczka, moment obrotowy tez jest już na tyle wysoki, że nie wiem czy twoje Stilo mogło by z nim konkurować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym Wy piszecie...przeciez przy takim natężeniu ruchu jaki mamy w PL nie da się na trasie jechać ze stałą prędkością.No chyba,że nocami jeżdzicie 8-)

Według mnie każdy kto pisze,że jemu średnio poniżej 6 litrow spala jest po prostu fantastą :)

Napiszcie prosze ile palą Wasze autka na dystansie np 10000km...glowę daje,że nikt nie napisze mniej niż 6 l ropy.Co to za spalanie jak ktoś przejechał 30km na 6 biegu z prędkością 100km/h a póżniej się chwali na forum...tak to i ja mogę ale to nie jest adekwatne do tego ile naprawdę spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie skłaniam się w stronę ekonomii i najistotniejsze jest dla mnie średnie spalanie
W ogole to nie temat o spalaniu :)

Poniekąd jednak jest :)

 

W moim 1.9 średnie spalanie z ostatnich kilku miesięcy (od kiedy się mrozy skończyły) to 7.1. Zimą było wyższe - ok. 7.5. A to, że komuś pali 4,4 przy 90... Mi nic nie pali, jak jadę z górki bez gazu, ale to jeszcze nie znaczy, że średnio licząc moje auto jeździ na samym powietrzu :) Prawda jest taka, że jak się wciska, to pali więcej i oczywiście można zejść ze spalaniem, jeśli się będzie jeździło jak emeryt, tylko po co wtedy 1.9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!