Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z meganka


MagTito

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie potrzebuje pomocy poniewaz nikt mi nie potrafo pomoc tylko wy jestescie w stanie.moja meganka z 97r 1.6e benzynka po rozgrzaniu zaczynaj falowac obroty'zaczyma szarpac i wlacza sie kontrolka od ssania taki zolty prostokat z zygzakiem nie da sie jechac.bylem na kompie i wykazalo ze jest oki ale wielki mechanik powiedzial zebym sprawdzil takie cos??zalaczam zdjecia bo nie wiem co to jest i prosilbym zeby ktokolwiek mi napisal co to jest i jak sie nazywa.

post-25299-1273247867_thumb.jpg

post-1-1273247867_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sprawdzić czujnik temperatury (rezystancja czujnika jest podana na forum) i przeczytać pozostałe tematy odnośnie falowania obrotów .Sprawdź wężyk idący do czujnika MAP (czujnik ciśnienia powietrza,lubi pęknąć ),gdy silnik łapie lewe powietrze obroty mogą falować .Nie zaszkodzi wyczyścić silniczek krokowy .

na drugim foto masz kostkę do której ktoś przyczepił czerwona izolację,kostka jest wpięta do MAP sensora 3,do którego dochodzi gumowy wężyk 1 .Uszkodzony czujnik ciśnienia powietrza też będzie się obiawiał zaświeceniem żółtej kontrolki z zygzakiem ,czujnik bez problemu kupisz w sklepie,dobrze by było jakbyś mógł od kogoś go podmienić . ;-)

8e5c31342aae4f1amed.jpg

czujnik ,pasuje od daewoo 8-)

czujnik ze zdjęcia to czujnik temperatury zasysanego powietrza (rezystancja: przy 0 st C 7470-11970ohm,przy 20 st C3060-4045 ohm,przy 40 st C 1315-1600 ohm ),czujnik zamocowany do przewodu doprowadzającego powietrze z filtra do obudowy przepustnicy .Jego elementem jest termistor o ujemnym współczynniku temperaturowym rezystancji-wedle wielkiej księgi WKŁ

wracając do kontrolki,zaświeca się ona jeśli:jest niesprawny czujnik cisnienia zasysanego powietrza,lub położenia przepustnicy,oraz uszkodzenia wtryskiwacza,ewentualnie brak sygnału z czujnika prędkości ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest ten wezyk jakas mala podpowiedz bo ja nie mam pojecie gdzie ona sie znajduje

 

[ Dodano: 2010-05-07, 18:06 ]

a silniczek krokowy mam nowy i przepustnica byla czyszczona dzieje sie tak jak troce pojezdze i zaczyna sie cyrk na zimnym oki

 

[ Dodano: 2010-05-07, 18:14 ]

aha ta izolacje to ja przykleilem a ten czujnik map mialem wymieniany jakies 4 miesiace temu ale uzywany byl moze juz na niego przyszedl czas ale jak to nie duzy koszt to kupie nowy a powiesz mi co to wogole jest za zrecz na tym zdjeciu wiem ze to wujalem z rury pomiedzy filtrem powietrza a przepustnica mechanik mowil ze to moglo sie popsuc ale nie wiem jak to sie nazywa przeplywomierz to to nie jest chyba..

 

[ Dodano: 2010-05-07, 18:39 ]

a ta 2 to czujnik czego??ile moze kosztowac?a ten czujnik temperatury zasysanego powietrza orientujesz sie mniejwiecej cenowo??wiem tyle ze na tym kompie jak bylem to wyskoczyl blad cisnienia powietrza a zaraz potem juz nic i stwierdzil ze jest wszystko oki a powiedz mi jeszcze jak mozesz co to za czujnik pod silniczkiem krokowym bo nie jestem pewien czy to nie czujnik polozenia walu korbowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 to silniczek krokowy :) czujnik położenia wału korbowego ,jest na połączeniu silnika i skrzyni biegów,nad wieńcem zębatym koła zamachowego .

jak nie będzie sygnału z czujnika koła zamachowego to ,auto nie zapali .Na zdjęciu masz pokazany czujnik-to z niebieską końcówką ;-)

7a43d28e2953ced2med.jpg

w pobliżu silniczka krokowego przy przepustnicy jest jeszcze czujnik położenia przepustnicy-zasilany napieciem 5V

Dodam,że wszystkie te informacje masz w książce sam naprawiam,warto sobie ściągnąć . ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten czujnik pod?? he

 

[ Dodano: 2010-05-07, 18:53 ]

no narazie puki co pali ladnie tylko wkurza mnie to szarpanie i zamula jak dodaje gazu.tylko dziwi mnie to ze rano jak zimny to wszystko jest oki a pozniej sie zaczyna najpierw obroty pozniej czujnik map i szarpanie i w konsekwencji straszna zamula

to ja kupie te 2 czijniki o ile nie beda duzo kosztowaly i dam znac jak i co a powiedz mi bo mam jeszcze problem z przeciwmgielnymi nie dzialaja ani kontrolka sie nie zapala i przekaznik przestal pykac przy wlaczaniu wiesz co to moze byc??

 

[ Dodano: 2010-05-07, 18:55 ]

aha wiesz moze jak naciagnac linke gazu bo mam jakas taka luzna czy ma byc taka

 

[ Dodano: 2010-05-07, 18:58 ]

skad moge scignac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do świateł,zacznij od bezpieczników .Sprawdź żarówkę w liczniku,może spalona .U mnie linka nie jest luźna ,jakaś tam regulacja jest,ale ja tego jeszcze nie ruszałem :->

Na forum masz linki do instrukcji,są też na torrentach jakieś 75 mb,więc chwila ściągania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem te 2 czujniki sa tanie wiec kupie i odezwe sie jak i co bardzo ci dziekuje za wszystkie rady przymanmniej poznalem troche swoj samochod.trzymaj sie jeszcze raz dzieki za wszystkie rady :)

 

[ Dodano: 2010-05-07, 20:06 ]

czy moglbys mi powiedziec jeszcze gdzie jest przeplywomierz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://megane.com.pl/kontrolka-usterki-ele...kiem-vt5063.htm

To jest dowód, że na forum jest już bardzo dużo napisane. Najpierw szukamy, później pytamy.

postaraj się korzystać z szukajki bo nie każdy wszystko poda na tacy

Radzę się zastosować do rady kolegi, który już i tak bardzo Ci pomógł.

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!