Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile oleju może brać 1,9dci


Robertto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczemo Megane I 1,9dci z przebiegiem 93 000. Autko jeździ jak rakieta, dymek z rury pojawia się tylko w przypadku ostrej rury, ale ubywa oleju w silniku. Wiem, że silniki te troche oleju biorą, ale czy ktoś wie jaka intensywność jest normalna, a kiedy należy się zacząć martwić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jezdzie sprawny silnik wogóle nie powinien brać oleju. Przy bardzo ostrej jezdzie moze wziąć miedzy wymianami nawet do 1 litra. Ale to naprawde musi być bardzo ostra jazda. Normalnie jezeli wezmie na zmianę 0,5 l nie powinienes sie martwić.

Twój silnik, przy takim przebiegu, nie powinien brac oleju w ilościach wymagających jego uzupelnianie od zmiany do zmiany. Ale moze zejść na stanie do min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba już zlokalizowalem problem - to sprężarka. Podobno nieszczelnośc na jakiejś tulei powoduje wyrzucanie oleju. Na razie nie są to duże ilości ale jestem zawiedziony, że przy takim przebiegu zaczynają się problemy ze sprężarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kupie auta pierwsze co zrobiłem to:

1. wymiana oleju 5W40 ELF oczywiście wraz z filtrem oleju

2. Wyminana rozrządu (przebieg 90 000)

3. Filtr powietrza i przeciwpyłkowy

4. z konieczności pasek wieloklinowy z napinaczem (moja zmora)

Dbam, pucuje, co trzeba wymieniam. Poprzedni właściciel może za ostro w konia dawał i turbinka troszkę się zfatygowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz filtr powietrza, niedrożny podowuje podciśnienie w układzie dolotowym i zaciąganie oleju z turbiny.
musiałby być zaklejony ;-) po za tym nie sądzisz chyba że auto jeździłoby jak szalone

 

[ Dodano: 2007-07-11, 22:57 ]

1. wymiana oleju 5W40 ELF oczywiście wraz z filtrem oleju
być może i na to wszystko wskazuje pop.właściciel pedałował ostro nie wystudzając turbiny. Uszczelniacze poleciały. Koszt regeneracji ok 1000zł. Ile Ci tego oleju znika ? I jaki przebieg ? Jak do litra na 10 000 to jeszcze zostaw i dolewaj. Proponuje przejść na półsyntetyk 10W-40 (polecam Magnatec Castrol), powinno sie zdecydowanie poprawić. Jak na tym oleju zje Ci więcej niż 1-1,5 od wymiany do wymiany przygotuj sie na wyrywanie turba na stół. Można by czepiać sie jeszcze uszczelniaczy zaworów i/lub pierścieni ale wtedy przykapcałby na niebiesko wraz ze specyficznym smrodkiem. Zdejmij węże od intercoolera i sprawdź ile tam oliwy. Możesz też wyjąć coolera i ....wylać z niego olej ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Vivaldi"

Już widziałem auta z zatkanym filtrem i wierz mi też miały odejście. W megance jest turbina VTG, czyli o zmiennej geometrii kierownic. Taka turbina potrafi chodzić na wysokich obrotach przy stosunkowo niskich obrotach silnika w sytuacjach niedrożnego filtra lub nieszczelnego układu (będzie chciała osiągnąć zadane przez sterownik ciśnienie doładowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dolałem ok. 0,3 - 0,4 l na około 4000 km. Mechanik radził, żeby na razie odpuścić. Auto ma przebiek 93500km. Nie sądzę żeby winny był silnik. Na 100% turbo puszcza. Kupuję skarbonkę o odkładam na regenerację :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pozostanie ok 0,5 litra na wymiane to jest bardzo OK, do litra nie jest źle skoro syntetyk, wtedy przejdź na półsyntetyk i na pewno sie poprawi. Spróbuj tego Castrola Magnateca. Powinien spaść ubytek oleum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!