Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9dci Pojedyńcze puknięcię przy naciśnięciu


Rekomendowane odpowiedzi

A więc jak w temacie, problem polega na tym, że po uruchomieniu auta jak jadę do pracy kiedy silnik jest zimny słyszę podczas jazdy na 1 i 2 biegu lekkie stłumione pojedyncze puknięcie po wciśnięciu pedału gazu. Jest to dziwne bo jak przejadę z 5 minut i powiedzmy ruszam ze świateł tego puknięcia już nie ma. Pojawia się ono za każdym razem gdy zmieniam bieg i dodaję gaz, nie szaleje autem i wciskam pedał normalnie, słychać je tak jakby z prawej strony (ale nie jestem pewien czy dobrze słyszę). Dodam, że problem powstał dość niedawno i nie powoduje, żadnych efektów ubocznych (jeszcze), ale strasznie mnie drażni a jak każdy nie lubię jak coś jest nie tak. Kolega który po pracy stał obok jak ruszałem powiedział mi że słychać to puknięcie na zewnątrz. Sprawdzałem poduszki silnika po prawej i lewej stronie, patrzyłem na tą od skrzyni biegów i poruszałem ją, ale jest sztywna i nie słychać żeby gdzieś pukała ani dotykała o nic.

Główkuję nad tym i się zastanawiam, czy to może być problem z zawieszeniem, ale sprawdzałem luzy na kierownicy, poruszałem kołem na podnośniku i nic nie słychać ani nie czuć. Czy może to być problem np ze skrzynią biegów, albo jakimś przegubem w którym może być mało smaru i jak jest zimny to po prostu nie smaruje, a po chwili jak się upłynni to smaruje i nic nie słychać ??

POMOCY...

 

Silnik F9Q732 1.9 dci z 2001 r.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Ja mam megi 1.6 16 V i właśnie zaczęło się dziać to samo. Czyli przy ruszaniu z 1 biegu, podczas wciskania gazu słychać pukanie z komory silnika. Nie mam pojęcia co to może być, czy to skrzynia, czy wina zawiecha, jakiś luzów. Właśnie czeszę forum żeby znaleźć odp. Wiesz co było powodem u Ciebie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!