Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki Interfejs (kabel) do MEGANE 96 rok ph I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zgodnie z pytaniem, chciałem uzyskać informacje od użytkowników MEGANE.

Uważam że jeżeli mam płacić każdorazowo za podłączenie mojej meganki do kompa -50 PLN. Dlatego wole też zainwestować i z czasem zaoszczędzić.

Jest to interes mało opłacalny. W związku z tym proszę o Was użytkowników o pomoc

Chciałbym wiedzieć jaki kabel tu pasuje (OBD; OBDII czy inny)?

Gdzie taki kabel można dostać (mile widziane linki na allegro)?

Skąd pobrać jakieś soft do obsługi kabla oraz mojej megane, mam na myśli odczyt kodów (błędów)?

 

 

W tym poście troszki i krótka o mnie z racji iż jest to mój pierwszy post na Waszym forum.

Posiadam Megane 2.0 8v ben + gaz rocznik 96, lakierek czarny.

 

W zamian mogę pomóc w zakres likwidacji szkód komunikacyjnych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej meg (tez '96) złącze do diagnostyki jest już takie jak w OBDII ale z tego co wiem bywały również inne (chodź nie jestem pewny). Natomiast sam system to chyba OBDI (to tylko moje wnioskowanie) gdyż różne diagnoskopy (dokładnie dwa) kosztujące każdy do ok 1 tys zł (czyli cena niby nie wielka jak na ten sprzęt a więc i rewelacji się po nich spodziewać nie można było) nie połączyły się z moim ECU. Dopiero ostatnio znajomy zainwestował na warstacie w TEXE i ten sprzęcik bez problemu połączył się z ECU.

 

Niestety dla nas renault to nie vw gdzie cały sprzęt (VAG) można już nabyć za kilkaset złotych.

 

Chociaż może ktoś inny ma trochę lepsze doświadczenie z podłączaniem meganek do kompów i podzieli się tą wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!