Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie pali..


Bonsau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odrazu mówię że jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę samochodu etc, ale może ktoś będzie w stanie mi jakoś pomóc. Mianowicie, mam megane, rocznik 98, 1.4. Samochód mam jakiś tydzień i wszystko z nim grało, kupiony z pewnej ręki. Parę dni temu ojciec wpadł na szatański plan umycia silnika karcherem. Po tym były pewne problemy z odpalaniem, czasem palił odrazu, czasem za drugim razem, generalnie przejechałem od tego czasu 600km i wszystko grało. Ale dzisiaj kręciłem go z 20 razy i nic. W związku z tym moje pytanie, co to może być? Świece? Woda się gdzieś dostała? Powinno już wszystko wyschnąć i wyparować do tego czasu.. Jakieś pomysły co sprawdzić?

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO kolego toś sobie uspranił ;-) Teraz już wiesz dlaczego się nie myje silnika :!:

Ostatnio nie stukałeś w maskę :-D Zacznij od wyłącznika "stukowego" może odpalił.

Potem, jak to nie zadziała to czeka cię sprawdzanie złączek, gniazd, wtyków i wszystkich kabliczków. Gdzieś może woda się dostała i zaczęło śniedzieć i nie ma styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalny pomysł z tym myciem :-D. W pierwszej kolejności z propozycji Prezes'a, zająłbym sie obejrzeniem kabli i dociśnięciem wtyczek.

Często bawie sie karcherem i od kiedy w moim malcu stłukłem nim lusterko, mam do niego dużo szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi nie mówcie - ojciec doświadczony kierowca, zna się trochę na autach, a jak pytałem po co myć silnik, bo ani auta nie zamierzam sprzedawać, ani mi to dodatkowych KM nie doda :-D to mi odpowiedział "żebyś miał czysty" :) I owszem czysty to on może jest, ale z paleniem problem :) A nawet mi do silnika zerknąć teraz nie mógł bo jestem 500km od domu :)

 

Dzięki za odpowiedzi :) :) "Poruszałem" gumami na świecach i zapalił.. Ciekawa sprawa bo ani tam wilgoci, ani tym bardziej wody nie było :) ;-) Mam nadzieję, że takich niespodzianek więcej nie będzie :)

 

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

heh, tez tak zrobilem, na poczatku klekotal i szarpal a potem nie pali. Najlepiej przeczyscic cewki, po wyjeciu mechanior myslal ze do basenu wpadlem autem ale potem wszystko ok, wyplukal cala wode pod cisnieniem i ladnie oszuszyl. Nie polecam mycia silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!